Spotkanie z Pawłem Kopiczko PDF Drukuj Email
wtorek, 20 października 2015 21:59

<kliknij by zobaczyć galerię>

W bibliotece Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyło się spotkanie z Pawłem Kopiczko – absolwentem naszej szkoły, uczestnikiem V i VII edycji progamu ,,Must Be The Music - Tylko Muzyka”, który ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu, wydział: Politologia i Studia Międzynarodowe, specjalność- marketing polityczny i komunikacja medialna. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Wrocławskiego , wydziału: Filologia. Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalność- dziennikarstwo radiowo – telewizyjne.

O godz. 16.00 uczestnicy spotkania zebrali się w bibliotece szkolnej. Gość wieczoru został przywitany przez pana Jana Najechalskiego – wicedyrektora naszej szkoły.

Paweł Kopiczko opowiedział nam o początkach drogi, którą wciąż dąży.

Jego piękna dykcja została zauważona i przynosiła mu sukcesy już w gimnazjum. Brał udział w wielu konkursach recytatorskich. Często jako łącznik reprezentował szkołę podczas wykładów o poetach „Tej Ziemi”- czytając i recytując ich utwory. Mile wspomina naukę w gimnazjum.

Duży wpływ na jego rozwój miała szkoła muzyczna, do której zaczął uczęszczać mając czternaście lat. Jego sukcesy muzyczne to: II miejsce w Finale XV Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  „Gratka dla Nastolatka" w Olecku, w 2011 roku, wyróżnienie w II Przeglądzie Młodych Talentów w Piszu w 2011 roku.

W VII edycji programu ,,Must Be The Music - Tylko Muzyka” zdobył nagrodę specjalną w postaci czeku na 25 tysięcy złotych, które przeznaczył na dalszą edukację muzyczną. Wystąpił również w programie „Mam Talent” . Na naszą prośbę mogliśmy posłuchać piosenek: ,,Get Lucky” zespołu Daft Punk  i ,,Dni których nie znamy” Marka Grechuty.

Było nam niezmiernie miło spotkać się z naszym starszym kolegą. Posłuchać z jaką pasją opowiadał o tym co robi teraz i jak rozwija swój talent.
Spotkanie zorganizowała pani Dorota Włodarska, która zadeklarowała częstsze spotkania z absolwentami.

Olaf Rafał Sufata, łącznik biblioteczny kl.Id