Sprawozdanie z VII Zamkowych Biegów z Klio pod hasłem „Utracone dziedzictwo”- ZST Olecko PDF Drukuj Email
sobota, 26 września 2015 00:13

<kliknij by zobaczyć galerię>

Dnia 24 września 2015 r. drużyna naszego gimnazjum w składzie: Martyna Kapuścińska, Dominika Omilian, Piotr Wiktorzak, Kacper Kalejta z klasy 3a wzięła udział w VII Zamkowych Biegach z Klio pod hasłem „Utracone dziedzictwo” zorganizowane przez ZST w Olecku.

O godzinie 9.30 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, podczas którego uczniowie ZST uroczyście przywitali wszystkie drużyny i zapoznali uczestników z programem.

Następnie nasi uczniowie przystąpili do pierwszej części zmagań, które polegały na odnalezieniu 8 punktów zlokalizowanych w różnych częściach Olecka i wykonaniu na nich określonych zadań. W tym momencie trzeba było wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także wiedzą historyczną, szczególnie z historii miasta Olecka. Przemieszczaliśmy się od ulicy Zamkowej poprzez Nocznickiego, Kolejową, aż po Kopernika.

Po wykonaniu zadań z części pierwszej przyszła kolej na część drugą, rozgrywaną w hali sportowej – quiz historyczny dotyczący dziejów Warmii i Mazur. Ta część była pomyślna dla nas, ponieważ zajęliśmy 2 miejsce.

Po tej konkurencji w oczekiwaniu na wyniki, czas umilił nam zespół muzyczny utalentowanych uczniów ZST.

Około 12.40 zostały ogłoszone wyniki i nastąpiło uroczyste rozdanie nagród. Ostatecznie uczniowie naszego gimnazjum zajęli VI miejsce. Udział w zorganizowanych biegach był kolejnym doświadczeniem w budowaniu relacji z innymi szkołami i uczniami. Dzień minął w bardzo miłej atmosferze i wpisał wieloma wydarzeniami w pamięci uczniów i w historii miasta Olecka.

nauczyciel wychowania fizycznego
mgr Tomasz Borowski