Strona Główna

MPKZ-P

Archiwum





XI Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów PDF Drukuj Email
sobota, 19 września 2015 23:32

XI Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

W dniu 24 września 2015r. (czwartek) punktualnie

o godz. 900 odbędzie się część testowa

zawodów pierwszego stopnia

Miejsce:  aula szkolna, Zbiórka przed aulą: 845

Na test zabierz ze sobą:

a) podpisaną przez rodzica zgodę na przetwarzanie danych osobowych,

b) przybory do pisania (długopis lub pióro piszące kolorem czarnym lub niebieskim) oraz przybory do konstrukcji geometrycznych (ekierka, linijka, cyrkiel, ołówek).

Podczas zawodów nie można korzystać z książek, notatek, kalkulatorów, telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3 i innych urządzeń elektronicznych.

szkolny koordynator OMG:
Marta Kulbacka

Uwaga: Informacja od organizatorów konkursu

W związku ze zmianą rozporządzenia MEN, od zeszłorocznej edycji Olimpiady każdy FINALISTA OMG zostanie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przyjęty do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Wcześniej takie uprawnienia przysługiwały jedynie laureatom OMG.

 

Do OMG może przystąpić każdy gimnazjalista. Zawody są trójstopniowe.

Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej.

  • Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora, który przesyła prace do właściwego Komitetu Okręgowego OMG. Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania.
  • Część testowa odbywa się w szkole uczestnika w terminie ogłoszonym przez Komitet Główny OMG. Podczas 75-minutowego sprawdzianu w warunkach kontrolowanej samodzielności, uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe. Jeśli uczeń poda poprawne odpowiedzi we wszystkich trzech przypadkach, otrzymuje 1 punkt. Podanie poprawnych odpowiedzi w dwóch przypadkach premiowane jest 1/2 punktu. W pozostałych przypadkach uczeń nie otrzymuje punktów. Brak odpowiedzi lub podanie odpowiedzi nieczytelnej są równoznaczne z podaniem odpowiedzi błędnej.

Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia jest suma punktów obu części: korespondencyjnej i testowej. Nie jest konieczny udział w obu częściach. Uczeń, który nie weźmie udziału w danej części otrzymuje z niej 0 punktów i zależnie od wyniku drugiej części oraz wyników innych uczestników może zostać zakwalifikowany do zawodów drugiego stopnia.

Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMG. Podczas 3 godzin (180 minut) uczestnicy rozwiązują 5 zadań otwartych w warunkach kontrolowanej samodzielności. Rozwiązanie każdego zadania punktowane jest w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów, przy czym ocenie podlega przedstawiony tok rozumowania.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej OMG: www.omg.edu.pl