Pierwsze ogólnoszkolne spotkanie z rodzicami inaugurujące rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj Email
sobota, 19 września 2015 23:10

<kliknij by zobaczyć galerię>

W środę 16 września 2015 r. odbyło się ogólnoszkolne spotkanie z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku inaugurujące rok szkolny 2015/2016. Wiodącym tematem spotkania było zapoznanie rodziców z organizacją oraz głównymi kierunkami pracy szkoły.

Prowadząca spotkanie Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz na wstępie powitała zgromadzonych i przedstawiła dane statystyczne dotyczące liczebności poszczególnych oddziałów. Poinformowała zgromadzonych o podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w placówkach gimnazjalnych, przedstawiła zakres wymagań Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, omówiła podstawowe kierunki pracy szkoły, a także główne działania i sposoby ich realizacji. Nadmieniła, iż rok szkolny 2015/2016 jest określony przez MEN rokiem otwartej szkoły. W Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w bieżącym roku szkolnym przyjęto kierunek działań zgodnie z mottem, tj.: „Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne, potrafi korzystać z tego, co ją otacza”. Następnie dokonano prezentacji wychowawców i wychowawców wspomagających klas pierwszych. W dalszej kolejności Pani Dyrektor omówiła organizację pracy opiekuńczej szkoły sprawowanej, m.in. przez pedagoga szkolnego, nauczycieli biblioteki, nauczyciela świetlicy, doradcę zawodowego oraz pielęgniarkę szkolną. Ostatnia kwestia dotyczyła ważnych spraw różnych, tj. terminów
i informacji odnośnie egzaminu gimnazjalnego, dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, obiadów w stołówce szkolnej, rocznej składce na fundusz Rady Rodziców.

Kończąc spotkanie z rodzicami Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia na nowy rok szkolny 2015/2016 słowami:

Wszystkim osobom, którym ''leży na sercu dobro naszej szkoły'' życzę w roku szkolnym 2015/2016 samych radosnych dni przynoszących satysfakcję z dobrze spełnionego obowiązku w działaniach skierowanych na wspólny sukces edukacyjny i wychowawczy uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku”.

Po spotkaniu ogólnym odbyły się spotkania z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w salach lekcyjnych, gdzie dokonano wyborów przedstawicieli Rad Oddziałowych, przedstawiono WSO, w tym zapoznano z wymaganiami edukacyjnymi oraz sposobami sprawdzania osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych.

W ostatniej części spotkania z rodzicami przeprowadzono wybory i wyłoniono Zarząd Szkolnej Rady Rodziców.

mgr Karolina Truchan