Informacja dotycząca udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do gimnazjum PDF Drukuj Email
czwartek, 03 września 2015 22:25

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku informuje, że uczniowie mieszkający na terenie gminy Olecko, mogą ubiegać się o udzielenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego.

Stypendium szkolne może być udzielone uczniowi gimnazjum głównie w formie rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności na zakup:

1. podręczników, lektur, encyklopedii, słowników i innych książek pomocniczych do realizacji procesu dydaktycznego, multimedialnych programów edukacyjnych;

2. przyborów szkolnych, plecaków;

3. sprzętu i materiałów wspomagających rozwój zainteresowań uczniów;

4. stroju sportowego i innego wyposażenia uczniów wymaganego obligatoryjnie przez szkołę.

Pomoc, o której mowa, przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, której miernikiem jest wysokość miesięcznego dochodu przypadającego we wspólnym gospodarstwie domowym na jednego członka rodziny ucznia, osiągniętego w miesiącu sierpniu br., nie przekraczający kwoty netto 514,00 zł.

Stypendia są przyznawane na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych ucznia, pełnoletniego ucznia albo na wniosek dyrektora szkoły, kolegium lub ośrodka, do których uczęszcza uczeń.

Wnioski (dostępne w gabinecie pedagoga szkolnego – 104) o stypendium szkolne dla uczniów można składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września 2015 r. (wtorek).

Kompletne wnioski  wraz z załącznikami należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Olecku Plac Wolności 3, pokój nr 12,  I piętro,  w godzinach 7.30 – 15.30.

Pomoc w zakresie wypełniania wniosku oraz informacje dotyczące uzyskania stypendium szkolnego udzielane są w wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Olecku, Plac Wolności 1 pokój nr 11, I piętro, także drogą telefoniczną pod numerem telefonu 87- 620-10-74, w godzinach pracy Urzędu.

Barbara Taraszkiewicz