Czas podsumowań i pożegnania - uroczystość zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku PDF Drukuj Email
sobota, 27 czerwca 2015 16:23

<kliknij by zobaczyć galerię>

- Laureaci statuetek 2015 -
<kliknij by zobaczyć galerię>

„Przed Tobą ocean możliwości… Zdecyduj dokąd dopłynie Twój okręt!” – słowa, które przyświecały wielu tegorocznym uroczystościom, wybrzmiały również podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015 22 czerwca 2015 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

Ostatnia szkolna akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00. Nie zabrakło podziękowań skierowanych do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W szczególności zaś był to czas pożegnania klas trzecich.  Tegoroczni absolwenci to szczególny rocznik, rocznik, który osiągnął najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego w historii szkoły.

Podczas uroczystości nie zabrakło wyróżnień, honorowych tytułów i nagród, a także uścisków i łez wzruszenia.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęła pani wicedyrektor Beata Prześniak, która w imieniu własnym i pani dyrektor Anny Doroty Siemiatyckiej, dziękowała współpracownikom za kolejny rok pracy, gratulując młodzieży wspaniałych wyników i życząc wszystkim wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku. Życzenia wspaniałych wakacyjnych wrażeń skierował do młodzieży również przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Stachelek.

Rok szkolny 2014/2015 był rokiem intensywnej pracy, obfitował we wspaniałe uroczystości, warto chociażby wspomnieć Święto Szkoły i licznie przybyłych absolwentów, wizytę Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty pani Grażyny Przasnyskiej, III Regionalny Turniej Czytelniczy „Lekturomaniacy”, czy V Międzynarodową Konferencję Partnerów Programu Comenius. Nie zabrakło w tym roku imponujących indywidualnych osiągnięć uczniów zwłaszcza w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych, czy rewelacyjnych wyników egzaminu gimnazjalnego (zwłaszcza klasy III B, która z matematyki i przedmiotów przyrodniczych osiągnęła 9 (najwyższy) stanin, z języka polskiego, przedmiotów humanistycznych i języka angielskiego 8 stanin), nie sposób pominąć w tym miejscu potrójnego laureata w/w konkursów Jakuba Kowalewskiego (kl. III B), czy podwójnych laureatek Barbary Kamińskiej (kl. III B) i Agaty Bielenicy (kl. II D).

Poniżej prezentujemy nazwiska uczniów, którzy w tym roku byli aktywni i efektywni, zostali oni nagrodzeni zaszczytnymi tytułami:

Absolwent Szkoły
Barbara Kamińska (kl. III b)

Ambasador Szkoły
Kinga Kondracka (kl. III b)

Animatora Życia Społecznego
i Kulturalnego Szkoły
Laura Stankiewicz (kl. III c)

Wyróżnieni  uczniowie charakteryzowali się wzorowym zachowaniem, wybitnymi osiągnięciami i szczególnym zaangażowaniem w życie i promocję  szkoły w środowisku lokalnym.

Wręczenie honorowych statuetek było początkiem nagradzania całorocznego wysiłku uczniów. Listy gratulacyjne otrzymali laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz ich rodzice i nauczyciele przygotowujący.

Gratyfikacja pracy w postaci stypendium jest równie ważna w nauce jak i wynikach sportowych, oto wyróżnieni:

STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE

Gratulujemy wszystkim, którzy wyróżnili się w roku szkolnym 2014/2015 zaangażowaniem w naukę, postawą i osobowością oraz osiągnęli średnią ocen co najmniej 5,3 i otrzymali bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania.

Imię i nazwisko ucznia

Martyna Sobczak

Elżbieta Banas

STYPENDIA ZA OSIĄGNIĘCIA SPOROTWE

Gratulujemy wszystkim, którzy w roku szkolnym 2014/2015 wyróżnili się szczególnymi  osiągnięciami sportowymi a ponadto otrzymali co najmniej średnią ocen 3,5 i dobrą ocenę zachowania.

Imię i nazwisko ucznia

Sylwia Sadłowska

III c

Michał Złotnik

II a

Karolina Radzewicz

Gabriela Jeglińska

Aleksandra Kaszkiel

I a

Każdy uczeń przekraczający progi Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku po raz pierwszy, marzy by ukończyć je z wyróżnieniem, im się udało:

KLASA III A

Kamila Miłowicka

Stankiewicz Laura

Sylwia Sadłowska

Nasi absolwenci świetnie poradzili sobie podczas tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, wśród nich najlepsze wyniki osiągnęli:

JĘZYK POLSKI

JĘZYK ROSYJSKI

Urszula Tomczyk III a
Karina Wasilczyk III e

Za trud włożony w roczną pracę wyróżnienia otrzymali również uczniowie klas I i II. Najlepszymi wynikami poszczycić się mogą:

Baranowska Karolina

Motulewicz Magdalena

Mrozowska Aleksandra

Sobczak Martyna

Jak pokazują powyższe, długie listy nagrodzonych i wyróżnionych rok 2014/2015 był szczególnie obfity w sukcesy uczniów, a co za tym idzie również szkoły. Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich 26 czerwca 2015 roku około godziny 11.00 oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń.

Rozpoczynające się wakacje to dla jednych czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, dla innych zaś czas na pracę, czy rozwijanie swoich pasji. Zachęcamy jednak wszystkich, aby nie marnowali tych dwóch miesięcy i pamiętali, że wakacje to przywilej ucznia, który kiedyś, wraz z wejściem w dorosłe życie, zostanie odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny. Następny dzwonek dopiero we wrześniu. M A M Y  W A K A C J E !!!

Mariola Zdancewicz