UROCZYSTA GALA DLA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH PDF Drukuj Email
środa, 17 czerwca 2015 00:00

Zdobycie tytuły laurata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym uchodzi za prestiżowe osiągnięcie.  O ile większe jest szczęście, gdy zdobędzie się dwa, a nawet trzy takie wyróżnienia.

Na uroczystą Galę Laureatów Konkursów Przedmiotowych, która odbyła się 15.05.2015 r.
w Olsztynie,  zaproszononmych zostało dwoje uczniów z naszej szkoły- Barbara Kamińska i Jakub Kowalewski z klasy III b. Spośród prawie szesnastu tysięcy gimnazjalistów biorących udział w etapie szkolnym wyłoniono siedemdziesięciu najlepszych. Wielu z nich ma na swoim koncie sześć lub siedem tutułów laureata! Myślę, że w ich przypadku użycie określenia „człowiek renesansu” wydaje się być zbyt ubogie.

Wszyscy wyróżnieni podkreślali, jak ciężką pracą okupiony był ich sukces, jak wiele wyrzeczeń kosztował. Zaznaczali, że tym, co przesądziło o ich sukcesie, jest umiejętność czerpania przyjemności z samej nauki. Jednak każdy zgodnie potwierdził, że gdyby nie inne pasje i  zainteresowania, z pewnością nie mieliby takich osiągnięć.

Laureatom gratułowali Kurator Oświaty pani Grażyna Przasnyska oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski pani Grażyna Kluge. Zgodnie podkreśliły także ogromną rolę nauczycieli i dyrektorów szkół oraz rodziców w tworzeniu warunków pracy uzdolnionej młodzieży.

Uczniom naszej szkoły gratulujemy wyjątkowych sukcesów, a wszystkich innych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty!

Barbara Kamińska, kl. III b