Bal Gimnazjalny - POLONEZA CZAS ZACZĄĆ… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 czerwca 2015 01:26

<kliknij by zobaczyć galerię>

„Trzeba patrzeć na świat nie taki jakim jest, tylko taki jakim może być” – słowa Walta Disneya przyświecały trzecioklasistom Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku podczas tegorocznego balu. Dwunastego czerwca dziewczęta i chłopcy mieli okazję wcielić się w ten wyjątkowy wieczór w księżniczki i książąt, i bawić się od 18.00 do 23.00 w iście bajkowej scenerii.

Organizatorami tegorocznego balu byli rodzice uczniów klas trzecich. Uroczystość rozpoczął przedstawiciel Rady Rodziców pan Lech Marczak, który życzył uczniom samych sukcesów na dalszych etapach edukacji, a także rozwagi i mądrych życiowych wyborów. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Brodowska, która szczególne słowa podziękowania skierowała do rodziców, którzy zawsze są oparciem dla swych pociech, zwłaszcza w tak trudnym okresie dojrzewania, jaki przypada na okres nauki w gimnazjum. Ogromne podziękowania dla rodziców i wychowawców wyraziła również pani wicedyrektor Beata Prześniak, która podziwiając prezencję uczniów, słowami „poloneza czas zacząć…” otworzyła Bal Gimnazjalny 2015 w Gimnazjum nr 2 w Olecku.

Wieczór fantastycznej zabawy rozpoczął tradycyjny taniec narodowy. Podczas poloneza nie zabrakło wzruszeń zarówno wśród rodziców, jak  i wychowawców. Pierwszy taniec wypadł fantastycznie. Dwanaście godzin prób pod kierunkiem pań Doroty Miszczak i Aliny Kalinowskiej zaowocowało bezbłędnym wykonaniem tańca, wypełnionego wieloma ciekawymi i niełatwymi figurami. Po polonezie przyszedł czas na ciepły posiłek, a potem na zabawę.

Tego wieczoru nie zabrakło również wspomnień  z trzech lat gimnazjum. Każda klasa przygotowała prezentację lub film, które w telegraficznym skrócie przypominały  najważniejsze momenty w murach naszej szkoły.

Choć zakończenie roku dopiero za dwa tygodnie, to piątkowego wieczoru dało się odczuć, że pewien etap w życiu naszych trzecioklasistów pomału się kończy. To już nie dzieci, ale prawie dorośli, pełni pasji młodzi ludzie. Mamy nadzieję, że tegoroczny bal zostanie miłym wspomnieniem dla każdego z nich.

Mariola Zdancewicz

Zmieniony: wtorek, 16 czerwca 2015 00:10