Szkolna liga zadaniowa - Wielki finał za nami! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 czerwca 2015 01:22

<kliknij by zobaczyć galerię>

<kliknij by powiększyć>

Dobiegła końca Szkolna Liga Zadaniowa - przez ponad 8 miesięcy 26 uczniów rozwiązało aż 135 zadań z matematyki! Chociaż te liczby są imponujące, to na szczęście atrakcyjność zadań rekompensowała trudy ich rozwiązania. Zwieńczeniem konkursu był finał, który odbył się 10 czerwca 2015 roku, rozstrzygający całą rywalizację i do którego przystąpiło po pięciu uczniów z najwyższymi wynikami z każdego rocznika.

Rozwiązanie zadań finałowych służyło ocenie samodzielności pracy uczniów, dlatego wynik został przedstawiony w postaci czynnika ułamkowego i przemnożony przez sumę wszystkich zdobytych do tej pory punktów. Oto ostateczna lista zwycięzców z poszczególnych roczników:

Klasy Pierwsze:

I miejsce - Sandra Kułak z kl. Id

II miejsce - Edyta Jańczuk z kl. Id

III miejsce - Julia Raczkowska z kl. Ic

Klasy Drugie:

I miejsce - Marta Kisielewska z kl. IId

II miejsce - Agata Bielenica z kl. IId

III miejsce - Jakub Krzykwa z kl. IId

Klasy Trzecie:

I miejsce - Piotr Płaziński z kl. IIIa

II miejsce - Magdalena Dąbrowska z kl. IIIa

III miejsce - Zuzanna Milewska z kl. IIIb

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za poświęcony czas i trud, a także życzymy dalszych przygód z matematyką!

Kamil Szczecina

Zmieniony: wtorek, 16 czerwca 2015 00:07