Olecka „ dwójka” w Warmińsko- Mazurskiej Filharmonii Olsztyńskiej PDF Drukuj Email
środa, 27 maja 2015 23:09

<kliknij by zobaczyć galerię>

We wtorek 19 maja 2015r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna. Została ona zorganizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, jako nagroda za liczne projekty edukacyjne, autorstwa naszych nauczycieli: p. Elżbiety Orlik-Gogacz i p. Wojciecha Jeglińskiego.

W stolicy naszego województwa udaliśmy się do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego na koncert orkiestry symfonicznej pod batutą Piotra Sułkowskiego, zorganizowany specjalnie dla nas - młodych ekologów. Biletem wstępu było hasło ekologiczne*, które zaprezentowaliśmy przed wejściem. Jury doceniło wysiłek twórczy naszej grupy i otrzymaliśmy kolejną nagrodę, ponowny wyjazd do Olsztyna, wizytę na próbie orkiestry filharmonii, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Podczas koncertu zostaliśmy zapoznani z faktami dotyczącymi ekologii oraz Filharmonii W-M. Muzyka na wodzie w kompozycjach G. F. Haendla, to eliksir duchowości połączonej z ulotnością doczesności. Była tłem do kształtowania proekologicznych postaw wobec przyrody. Magnetyzm płynący z instrumentów, potęgowała pełna ekspresji dyrygentura Piotra Sułkowskiego. Okazuje się, że przyroda i muzyka przeplatają się nieustannie.

Wierzymy, że gdy las śpiewać przestanie, zamilkną również artyści, a do tego dopuścić nie można.

Staramy się więc w ową świadomość zaszczepiać młode drzewka, z pietyzmem dbając również o te starsze.

Na koniec przedstawiciele różnych szkół województwa warmińsko-mazurskiego zostali zaproszeni do krótkiego konkursu, o tytuł Muzycznego Mistrza Ekologii. Nasz team reprezentowała Magda Motulewicz z kl. IId. Uczestniczki quizu wykazały się szeroką wiedzą i otrzymały zestawy upominków.

Pożegnalnym akcentem było obdarowanie każdego uczestnika gali, maleńkim świerkiem - sadzonką do ogrodu. Czyż to nie drzewa łączą przeszłość z teraźniejszością i zieloną przyszłością? Chętnie weźmiemy udział   w kolejnych projektach.

Urszula Kamińska i Gabriela Jeglińska kl.1d

* Hasło  "otwierające" salę koncertową, grupie uczniów z Gimnazjum nr 2 w Olecku - jest to   tekst własny,  z  wykorzystaniem melodii z serialu Steven Universe, piosenka  "Giant woman".

Wszystko czego chcę,

to zobaczyć Cię, gdy segregujesz śmieci.

Wszystko, to co mam,

oddam, byś Ty sam segregował śmieci.