Sportowa integracja transgraniczna PDF Drukuj Email
niedziela, 13 lutego 2011 11:22

W dniach 20 - 21.01.2011 r. 32 uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku wraz z opiekunami (p. Alina Kalinowska, p. Tomasz Borowski, p. Maciej Mularczyk) uczestniczyło w zawodach sportowych w miejscowości Kozłowa Ruda na Litwie. Sportowe spotkanie młodzieży polskiej i litewskiej odbyło się w ramach realizowanego przez Fundację Rozwoju Ziemi Oleckiej projektu transgranicznego ?Razem w Europie ? razem na stadionie i boisku?.

>> Foto<<

Było to już drugie działanie mające na celu promocję idei współzawodnictwa sportowego oraz integrację młodzieży sąsiadujących ze sobą państw.

Dwudniowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i emocji sportowych. Nasi gimnazjaliści zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli pierwsze miejsca i otrzymali pamiątkowy puchar oraz złote medale. Za trzecie miejsce zawodników udekorowano brązowymi medalami.

Zarówno ten jak i poprzedni wyjazd do Kozłowej Rudy uczniowie i opiekunowie wspominają z wielką sympatią. Tego typu imprezy są jak najbardziej godne kontynuacji. Aby takich projektów było jak najwięcej, bo idea rywalizacji sportowej była i jest istotnym elementem wychowania młodego człowieka.

Ostateczna kolejność (chłopcy):

1. Gimnazjum nr 2 Olecko 1