Komunikat dotyczący udziału społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w V Międzynarodowej Konferencji podsumowującej realizację Projektu Showing Our World Heritage Programu Comenius PDF Drukuj Email
sobota, 16 maja 2015 12:25

W związku z organizacją przez Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku V Międzynarodowej Konferencji podsumowującej dwuletnią realizację Projektu Showing Our World Heritage Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie” Partnerskie Projekty Szkół w dniach 18 – 22 maja 2015 r. będziemy gościć w naszej szkole nauczycieli i uczniów szkół partnerskich z Węgier, Bułgarii, Włoch i Francji.

Z uwagi na powyższe, proszę wszystkich nauczycieli i uczniów, o aktywne włączenie się w realizację zadań zaplanowanych w ramach ww. przedsięwzięcia.

Poniżej szczegółowe informacje o działaniach, w których uczestniczy społeczność szkolna:

18 maja 2015 r. (poniedziałek):

8.00 – 8.10 - powitanie gości (plac przed szkołą)

8.10 – 8.45 - spotkanie całej społeczności szkolnej (sala gimnastyczna) – opiekę nad uczniami poszczególnych oddziałów sprawują nauczyciele prowadzący zajęcia. Począwszy od 3 godziny lekcyjnej, młodzież i nauczyciele ze szkół partnerskich uczestniczyć będą w zajęciach otwartych w naszej szkole wg następującego porządku:

9.50 – 10.35 - zajęcia integrujące uczestników projektu pn. „Jesteśmy różni – jesteśmy tacy sami”
(s. 105) – prowadzenie p. Katarzyna Werstak
- lekcje otwarte - dzielenie się przykładami dobrych praktyk:

● zajęcia z języka angielskiego nt. „Komunikacja w sytuacjach konfliktowych” - oddział 1c (s. 202) – prowadzenie p. Małgorzata Harasim;

● zajęcia z edukacji medialnej nt. „Język komiksu” - oddział 3b (s. 205) - prowadzenie p. Mariola Zdancewicz, p. Grzegorz Romotowski;

● zajęcia z edukacji matematyczno-przyrodniczej nt. „Badam, rozumiem, wiem - czyli spotkanie z biochemią” - oddział 2d (s. 214) – prowadzenie p. Elżbieta Orlik-Gogacz;

● zajęcia z edukacji matematyczno-przyrodniczej pn. „Wodorotlenki, a zasady” - oddział 2d (sala 117) - prowadzenie p. Marzena Kamińska-Kopiczko.

10.50 – 11.35 - zajęcia z fizyki nt. „Wahadło w akcji” z udziałem nauczycieli z krajów partnerskich (s. 215) - prowadzenie p. Kamil Szczecina, p. Jan Najechalski - lekcje otwarte - dzielenie się przykładami dobrych praktyk:

● zajęcia z języka rosyjskiego nt. „Kartka z Jarosławia” - oddział 1ce (sala 101) - prowadzenie p. Bogumiła Makola;

szkolenie sportowe - zajęcia nt. „Doskonalenie odbić sposobem oburącz górnym. Małe gry 1x1” - oddział 2a - prowadzenie p. Tomasz Borowski;

szkolenie sportowe - zajęcia nt. „Doskonalenie uderzenia wewnętrzną częścią stopy” - oddział 2a - prowadzenie p. Adam Wyszyński;

lekcja z edukacji humanistycznej pn. „Reżyserem być” - oddział 2c - prowadzenie p. Mariola Zdancewicz.

20 maja 2015 r. (środa):

12.45 - zbiórka społeczności szkolnej na placu przed szkołą

12.45 – 13.00 - przejście korowodu historycznego na miejsce teatrum - rynek na Placu Wolności

13.00 – 15.00 - inscenizacja historyczna pn. „Odkrywanie Tajemnic Zakonu Krzyżackiego”:

powitanie uczestników wystrzałami z artyleryji średniowiecznej - hakownic ładowanych prochem czarnym przez Wielkiego Mistrza Zakonu i drużynę rycerską;

gra historyczna - turniej rycerski oraz wiele innych atrakcji (m.in.: nauka fechtunku mieczem długim na machinie komtura, pląs średniowieczny - wspólny taniec dwórek z uczestnikami, czyli nauka tańca średniowiecznego);

pasowanie na rycerzy i wręczenie certyfikatów.

22 maja 2015 r. (piątek):

9.45 - zbiórka wytypowanej młodzieży na placu przed szkołą i przejście pod opieką nauczycieli do Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku

10.00 – 12.50 -  udział wytypowanej młodzieży w V Międzynarodowej Konferencji podsumowującej realizację projektu Showing Our World Heritage Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie” Partnerskie Projekty Szkół:

spektakl pt. „Żeglując między złudzeniami” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

montaż słowno-muzyczny podsumowujący dwuletnią realizację projektu Showing Our World Heritage pn. „Europa da się lubić, czyli narody Comeniusa w pigułce” w wykonaniu uczestników projektu z Polski, Węgier, Bułgarii, Francji i Włoch.

Szczegółowy przydział nauczycieli sprawujących opiekę nad uczniami podczas ww. imprez odbywających się poza szkołą w dniach 20 maja 2015 r. (środa) i 22 maja 2015 r. (piątek), zostanie podany w odrębnym komunikacie.

Beata Prześniak, wicedyrektor

Zmieniony: środa, 27 maja 2015 22:59