Spotkanie dla rodziców uczniów klas szóstych. PDF Drukuj Email
niedziela, 19 kwietnia 2015 23:45

<kliknij by zobaczyć galerię>

W miniony czwartek, 16 kwietnia, kadra i dyrekcja Gimnazjum Nr 2 w Olecku przywitali w progach szkoły rodziców i kandydatów do klas pierwszych przyszłego roku szkolnego. Spotkanie odbyło się w auli. Wszystkie miejsca zajęli uczniowie i ich rodzice, a rada pedagogiczna Gimnazjum mogła zaprezentować to, co w naszej szkole innowacyjne, a tym samym atrakcyjne i ciekawe dla przyszłych pierwszoklasistów.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Anna Siemiatycka, która przedstawiła ofertę programowo – organizacyjną szkoły oraz plan nauczania na najbliższe trzy lata. Wyjaśniła zagadnienia związane m.in. z projektem edukacyjnym, możliwościami wyboru nauki języka obcego, etyki i religii, egzaminu gimnazjalnego.

Szczegóły innowacji edukacyjnych przedstawili liderzy poszczególnych działań. Zapoznali rodziców i uczniów z możliwościami uczenia się w klasach z innowacjami matematyczno- przyrodniczą, językową, omówiono edukację medialną i działanie oddziału sportowego.

Słowa nauczycieli poparte zostały wypowiedziami uczniów, którzy uświetnili spotkanie spektaklem „Szarlatan i jego tlenki”, przygotowanym przez uczniów oddziału II d realizujących innowację matematyczno-przyrodniczą.

Uczestnicy mogli zapoznać się z prezentacją w holu auli – efektami konkursów, informacjami organizacyjnymi, otrzymali również ulotki prezentujące działalność szkoły, a także ostatni numer szkolnej gazetki - „Byle do dzwonka”.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oprowadzili gości, prezentując sale lekcyjne, bazę sportową, świetlicę, kawiarenkę, szatnię i inne miejsca naszego Gimnazjum.

O godzinie 18.00 spotkali się z nauczycielami i dyrekcją rodzice i uczniowie zainteresowani nauką w klasie terapeutycznej. Informacji na ten temat udzieliła pani wicedyrektor Beata Prześniak oraz przybliżyła problem pani Elżbieta Domasik – dyrektor Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji. Głos zabrali również rodzice uczniów uczących się w klasie I b, którzy dzielili się swoimi refleksjami na temat nauki ich dzieci w klasie terapeutycznej.

Rodzice i kandydaci otrzymali szczegółowe wiadomości na temat oferty programowo – organizacyjnej Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, co – mamy nadzieję – zachęciło ich do przekroczenia progów naszej Szkoły 1 września 2015r.

Do zobaczenia!