RODZICU SZÓSTOKLASISTY!

Zapraszamy Cię na spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do gimnazjum, które odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2015 r. (czwartek) o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Słowiańskiej 1 (aula).

<kliknij by powiększyć>

Zaproszenie skierowane do rodziców kandydatów

zainteresowanych nauką w klasie terapeutycznej.

Serdecznie zapraszam na spotkanie informacyjne skierowane do rodziców uczniów klasy VI ze stwierdzonymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się, które odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 1800 (czwartek) w siedzibie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, ul. Słowiańska 1 (sala 304 - aula).

W spotkaniu uczestniczyć będą szkolni specjaliści, nauczyciele zajęć edukacyjnych, uczniowie klas terapeutycznych oraz pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku.

Celem spotkania będzie zaprezentowanie oferty programowej adresowanej do uczniów wymagających dostosowania organizacji i procesu nauczania do ich specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz długotrwałej pomocy specjalistycznej w formie klasy terapeutycznej.

Dotychczasowe doświadczenie w zakresie funkcjonowania klas terapeutycznych w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, dowodzi, iż jest to najlepsza i najskuteczniejsza forma wyrównująca szanse edukacyjne uczniów i umożliwiająca aktywny rozwój wszystkich sfer ich osobowości, co potwierdzają  obserwacje specjalistów jak również opinie samych uczniów i ich rodziców.

Mając na uwadze fakt, że współdziałanie gwarantuje pomyślność podjętych działań, a rzetelna współpraca szkoły i rodziców jest niezbędna, by pomóc osiągnąć dziecku sukces na miarę jego możliwości, zachęcam do udziału w proponowanym spotkaniu.

Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 14 kwietnia 2015 r. (wtorek) pod numerem telefonu 87 520 20 86.

Anna Dorota Siemiatycka

dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku