Trójbój wiosenny- podsumowanie PDF Drukuj Email
piątek, 27 marca 2015 00:12

<kliknij by zobaczyć galerię>

20 marca klasy I i II wzięły udział w Trójboju Wiosennym. Już o 8.00 korytarze zapełnili kolorowo ubrani uczniowie, a drzwi do sal lekcyjnych wszystkim przypominały o właśnie przybyłej wiośnie. Nasze nosy kusił zapach pysznych przekąsek.

W konkursie „Drzwi na wiosnę” rywalizacja była bardzo wyrównana i jury w składzie: p. Elżbieta Borys, p. Małgorzata Kosińska i p. Agnieszka Śnieżyńska ustaliło, iż najlepiej poradziła sobie z tym zadaniem klasa Id, która udekorowała drzwi pracowni 117. Zachwycały również swoja pomysłowością prace klas Ic (s. 202) i IIb (s. 204) - ex aequo drugie miejsce. Trzecie miejsce, też równolegle, zajęły klasy If i IId, które ozdobiły pracownie 206 i 105.

Z kolei konkurs „Finger food” wygrała klasa Ib, która urzekła jury  (p. Anna Rydzewska, p. Alina Kalinowska i  p. Karolina Truchan)  swoimi warzywnymi roladkami. Prawie równie smaczne okazały się pancakesy z truskawkami klasy Id. Trzecie miejsce wywalczyły przekąski klas IIa i IIb.

Jednak chyba najbardziej do gustu przypadł uczniom konkurs pt. „Kolorowa klasa”, w którym aż 8 oddziałów zdobyło maksymalną ilość punktów i zaprezentowało pełną paletę barw! Wszyscy uczniowie klasy Ib ubrali się na jasnozielono,  Ic - na żółto, Id - na niebiesko, Ie - na różowo, IIa - na biało, IIb - na ciemnozielono, IIc - na czerwono, IId - na fioletowo. Prawie cała klasa Ia przywdziała kolor jasnoróżowy, If - pomarańczowy, zaś IIe - szary. Znawcami barw i odcieni w tej konkurencji byli: p. Marta Zarzecka, p. Karolina Truchan i p. Kamil Szczecina.

Pod koniec dnia wszystkie wyniki konkursów zebrali: p. Agnieszka Śnieżyńska i p. Kamil Szczecina. Dokładnie wszystko policzyli i orzekli, że konkurs wygrała klasa … Id, która w sumie zdobyła 83 punkty. Następnie drugie miejsce zajęły klasy Ib i IIb, zdobywając po 80 punktów. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie klasy IId, uzyskując 76 punktów.

Serdecznie i wiosennie dziękujemy wszystkim uczennicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, pomysłowość i poczucie humoru. Oby nas nie opuszczały do kolejnej wiosnyJ