Nasza szkoła czeka na Was czyli Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2015 11:03

<kliknij by zobaczyć galerię>

Przyjdź, zobacz, zdecyduj! Wybór szkoły na każdym etapie kształcenia jest rzeczą trudną.
Jak więc ułatwić przyszłym Gimnazjalistom tę zmianę? Nie ma lepszego sposobu niż zaprezentować umiejętności i możliwości naszych uczniów.

W piątek 20 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbył  się Dzień Otwarty, mający na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2015/2016. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla szóstoklasistów ze szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II możliwości jakie czekają na przyszłorocznych gimnazjalistów.

Po przywitaniu przez panią dyrektor Annę Dorotę Siemiatycką oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, szóstoklasiści obejrzeli część artystyczną w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej pt.: „Belfrix” oraz  pokaz Taekwondo. „Szarlatan i jego tlenki” to część artystyczna prezentująca klasę z innowacją matematyczno-przyrodniczą. Na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – „Belgijka” pokaz tańca integrującego w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej.

Część oficjalna była dopiero początkiem niespodzianek, jakie czekały tego dnia na naszych gości. Podczas spaceru po szkole przyszli gimnazjaliści mieli możliwość udziału w zajęciach włączających, gdzie nasi uczniowie pod okiem nauczycieli, prezentowali młodszym kolegom efekty swej codziennej nauki w naszym gimnazjum. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z języka angielskiego, zajęciach laboratoryjnych z chemii pn.: „Burza w probówce”, zajęciach biologicznych „Szkiełko i oko - fantazje biologiczno-chemiczne”, zajęcia z zastosowaniem teleskopu oraz obserwacje przygotowane na „Bombowej fizyce” – tyle dla ciała.

Przyszli gimnazjaliści z pewnością przekonali się, iż kształcenie przyrodnicze naszego gimnazjum  jest na wysokim poziomie. Nie zapomnieliśmy  bynajmniej o humanistach. Po zajęciach obserwacyjnych z przedmiotów ścisłych uczniowie uczestniczyli w „Walce gladiatorów” przybliżających zajęcia  z historii, warsztatach przedstawiających nasze dziedzictwo niematerialne, gdzie prezentowane były uczniom efekty projektu edukacyjnego – lalki w strojach ludowych Warmii i Mazur spod igły uczniów naszego gimnazjum. Szóstoklasiści to także „Cyfrowi tubylcy” nie mogły ich więc ominąć zajęcia z edukacji medialnej, gdzie włączyli się w tworzenie słuchowiska radiowego, czy animacje
w grafice komputerowej, przygotowane w pracowni informatycznej.

Zaprezentowaliśmy również Gimnazjalną Ligę Mistrzów, przybliżając uczniom zajęcia z wychowania fizycznego. W czasie spaceru po szkole szóstoklasiści mogli również skosztować przysmaków przygotowanych w ramach konkursu „Finger food” i pomóc ocenić przygotowane potrawy. Spacerujący mogli  zaczytać się w najnowszym numerze szkolnej gazetki „Byle do dzwonka”. Nie zabrakło tego dnia naszego patrona Mikołaja Kopernika, który czuwał nad powodzeniem przedsięwzięcia.

Ciekawość młodych gości malowała się na ich twarzach podczas wszystkich zajęć.  Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły o tym, że nasze gimnazjum to szkoła przyjazna i nowoczesna.

Jesteśmy pełni nadziei, że prezentacja oferty Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w formie zajęć praktycznych spełniła oczekiwania przybyłych szóstoklasistów i wielu z nich będziemy mogli przywitać w naszych murach w nowym roku szkolnym.

… a zatem do zobaczenia we wrześniu!

Mariola Zdancewicz