Gala osiągnięć PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 lutego 2015 01:00

Gala osiągnięć to zawsze istotny punkt okolicznościowej akademii Święta Szkoły.  Każdego roku ma miejsce uroczyste wręczenie odznak wzorowego ucznia i stypendiów motywacyjnych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Odznaki wzorowego ucznia otrzymali uczniowie, którzy w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 uzyskali średnią ocen z zajęć edukacyjnych minimum 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Stypendia motywacyjne za wyniki w nauce otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,3 i co najmniej bardzo dobre zachowanie, zaś stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej międzyszkolnym.

Odznakę Wzorowego Ucznia za I półrocze roku szkolnego 2014/2015 otrzymali:

Urszula Kamińska

Aleksandra Kaszkiel

Klaudia Domel

Julia Raczkowska

Róża Stankiewicz

Gabriela Jeglińska

Elżbieta Banas

Bartosz Bronikowski

Agata Bielenica

Marta Kisielewska

Aleksandra Mrozowska

Magdalena Motulewicz

Martyna Sobczak

Michał Złotnik

Maciej Marchewka

Urszula Tomczyk

Barbara kamińska

Zuzanna Bubrowska

Maja Katarzyna Kłoczko

Lidia Filon

Stypendia motywacyjne za wyniki w  nauce otrzymali:

Urszula Kamińska

Agata Bielenica

Marta Kisielewska

Urszula Tomczyk

Barbara Kamińska

Stypendia za wyniki sportowe otrzymali:

Michał Rutkowski

Gabriela Jeglińska

Aleksandra Kaszkiel

Anna Omilian

Wiktoria Płazińska

W wyniku rywalizacji sportowej w VI Memoriale im. Władysława Żurowskiego drużyny zajęły następujące miejsca:

I – Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

II – Zespół Szkół w Babkach Oleckich

III – Zespół Szkół w Judzikach

IV – Gimnazjum  z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie

Kolejny raz daliśmy wyraz temu, iż poczesne miejsce w naszej szkole zajmuje sport. Pierwszą lekcję tego dnia poprowadziła wybitna postać polskiego łyżwiarstwa pani Erwina Lilia Ryś–Ferens. To najbardziej utytułowana łyżwiarka szybka w historii naszego kraju.
W swoim dorobku ma aż 83. tytuły mistrza Polski i 50. rekordów kraju. 21. razy stawała na podium mistrzostw świata i Europy. Czterokrotnie brała udział w Igrzyskach Olimpijskich.
Spotkanie ze słynną sportsmenką prowadziła Pani Alina Kalinowska, która – po powitaniu znamienitego gościa przez Panią Dyrektor Annę Dorotę Siemiatycką – zadawała wyjątkowemu gościowi pytania o karierę, treningi, wspomnienia z olimpiad i zawodów.
„Otwieramy swoje serca na spotkanie z Panią i niesamowitą przygodą Pani życia.” Takimi słowami Pani Alina Kalinowska zaprosiła Erwinę Ryś – Ferens do opowieści o jej dokonaniach, wspomnieniach, przyjaźniach. Łyżwiarka porównywała również sytuację dawnych sportowców z możliwościami współczesnych, wskazywała różnice w sposobie prowadzenia treningów, przygotowania do zawodów, a nawet ubrań i – oczywiście – sprzętu. Garść anegdot związanych z treningami i zawodami rozśmieszyła publiczność, czyli przedstawicieli klas Gimnazjum nr 2, uczniów klas sportowych miejscowych szkół podstawowych oraz ich opiekunów, a także gości przybyłych na Święto Szkoły.
Ważnym tematem były również mordercze treningi, jakim poddawała się łyżwiarka
w młodości. Opowiadała o setkach kilometrów przejechanych rowerem, o ciężarach ponad siły, o biegach na bardzo długie dystanse… „Przepraszam moje ciało, że je tak strasznie gnębiłam”  spuentowała te zwierzenia.

Pani Erwina Ryś – Ferens okazała się niezrównaną i dowcipną gawędziarką, z przyjemnością odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania.

Ważną refleksją, którą podzieliła się z nami sportsmenka była myśl o tym, ze każdy może osiągnąć to, czego pragnie, jeśli tylko odda się temu z sercem i zaangażowaniem. Nieważne, czy trenuje się na jeziorze, czy nowoczesnej hali. Najistotniejsze to chcieć osiągać coraz więcej, przełamywać własne ograniczenia.

Spotkanie zakończyło się owacjami, a nasz Gość przyjął piękne kwiaty i został zaproszony do udziału w Memoriale im. Władysława Żurowskiego.

Działaniami towarzyszącymi uroczystym obchodom Święta Szkoły były zadania artystyczne integrujące społeczność szkolną, skierowane do uczniów klas I-III i realizowane w formie pracy grupowej przez przedstawicieli poszczególnych klas.

„Atlas przygód Odyseusza” celem tego działania było uświadomienie uczniom, że każdy może osiągnąć to, czego pragnie, może realizować marzenia, jeśli wykaże się odpowiednią determinacją i zaplanuje drogę dotarcia do wyznaczonych celów oraz podkreślenie wagi wierności ideałom, miłości ojczyzny, zachowania tradycji i przywiązania do kraju rodzinnego.

Uczniowie pracowali nad kartami, które w efekcie utworzyły ilustrację przygód najsłynniejszego w dziejach podróżnika.

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce – uczniowie oddziału I B

II miejsce – uczniowie oddziału II D

III miejsce – uczniowie oddziału II C

Wyróżnienie – uczniowie oddziału III B

„Hasło kibica” - celem działania było twórcze zaangażowanie uczniów w dopingowanie rówieśników podczas zawodów organizowanych w ramach VI Memoriału im. Władysława Żurowskiego, a także promocja zdrowego stylu życia i propagowanie sportów.

Komisja konkursowa wytypowała najciekawsze transparenty i postanowiła przyznać:

I miejsce – uczniom oddziału III E

II miejsce – uczniom oddziału I E