Program obchodów Święta Szkoły pod hasłem „Bądź własną wizją świata…przed Tobą ocean możliwości” PDF Drukuj Email

W dniu 19 lutego 2015 roku, podczas obchodów Święta Szkoły i VI edycji Memoriału im. Władysława Żurowskiego dwie pierwsze godziny zajęć edukacyjnych będą odbywały się zgodnie z tygodniowym planem zajęć, z wyjątkiem klas i grup uczniów wyznaczonych do udziału w zaplanowanych wydarzeniach według poniższego programu:

18 lutego 2015 r.

Działaniem poprzedzającym dzień uroczystych obchodów Święta Szkoły będzie finał VIII Turnieju Wiedzy o Mikołaju Koperniku „Mikołaj Kopernik – nauka, praca, osiągnięcia”, którego uczestnikami będą finaliści I etapu turnieju, godz. 12.00 (aula gimnazjum).

19 lutego 2015 r.

8.00-8.35

Podsumowanie konkursu pn. „Hasło kibica – sposobem na promocję zdrowego stylu życia i propagowanie sportów zimowych” zadanie integrujące       społeczność szkolną, skierowane do uczniów klas I-III i realizowane w formie pracy grupowej przez przedstawicieli poszczególnych klas (aula gimnazjum).

8.45-9.30

Spotkanie z Mistrzem Sportu Erwiną Lilią Ryś-Ferens - polską panczenistką, medalistką mistrzostw Europy i świata, olimpijką. Zdobyła 83 tytuły mistrzyni Polski oraz ustanowiła 50 rekordów kraju w łyżwiarstwie. Startowała w czterech zimowych olimpiadach (Innsbruck 1976, Lake Placid 1980, Sarajewo 1984, Calgary 1988).

W spotkaniu uczestniczyć będzie młodzież gimnazjalna szkół gminnych, uczniowie oddziałów sportowych ze szkół podstawowych, uczniowie oddziału sportowego (II a) oraz przedstawiciele uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (aula gimnazjum).

9.45-9.55

Otwarcie „Galerii Osiągnięć sportowych” (blok sportowy)

10.00-11.00

Uroczysta akademia „Bądź własną wizją świata… przed Tobą ocean możliwości” z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (sala gimnastyczna).

W programie m.in.:

- Absolwenci Gimnazjum nr im. Mikołaja Kopernika w Olecku na przestrzeni lat. Ścieżki edukacyjne i zawodowe jako zobrazowanie ich własnej wizji świata

- Nadanie honorowego tytułu „Przyjaciela Dwójki”

- Gala osiągnięć

- Część artystyczna ­– „Żeglując pomiędzy złudzeniami”

ok. 11.30-13.00

VI Memoriał  im. Władysława Żurowskiego, w ramach którego odbędzie się „Międzygimnazjalne współzawodnictwo w zimowych dyscyplinach sportowych” z udziałem całej społeczności szkolnej zawodników  (hala „Lega” Olecko)

ok. 13.30

Podsumowanie całodniowej imprezy.

Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół szkoły.

W imieniu społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika

Anna Dorota Siemiatycka - dyrektor