Pokój jest w nas! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 grudnia 2014 10:43

Czas Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły, magiczny, a nader wszystko przesycony głęboką symboliką okres, który w naszej pamięci przywołuje wspomnienia pełne ciepła, emanujące atmosferą radości i miłości. Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich ludzi okres szczególny. Ten czas zmienia na lepsze nasz stosunek do życia, powoduje, że dostrzegamy dobro w innych i otwiera nasze serca na drugiego człowieka.

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w świątecznej atmosferze spędziła ostatni dzień tegorocznych zajęć.

Po czterech godzinach planowych zajęć dydaktycznych uczniowie w oddziałach klasowych dzielili się radością wspólnego obdarowywania życzeniami oraz upominkami, po czym wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej na wyjątkowej części artystycznej.

Radość wzajemnego obdarowywania się

<kliknij by zobaczyć galerię>

Uczniowie klasy humanistycznej pozwolili nam kolejny raz przeżywać historię narodzin Jezusa Chrystusa wystawiając Bożonarodzeniowe Jasełka  w uwspółcześnionej konwencji, a także dostrzec prawdziwą wartość Świąt i wyraźnie oddzielić granicę między „mieć” a „być”. Dowodem na to, że współczesna młodzież ma świadomość tej granicy, były słowa podziękowań pana Andrzeja Malinowskiego dla naszej społeczności, za wsparcie bożonarodzeniowego spotkania Polonii w Ułan Ude.

Bożonarodzeniowe Jasełka
<kliknij by zobaczyć galerię>

Tę niezwykłą  atmosferę rozpalał również płomyk Betlejemskiego Światła Pokoju, obecny podczas naszego spotkania. Owe Światło, które jest swoistym desygnatem hasła przyświecającego naszej uroczystości, przywiózł specjalnie dla nas Ksiądz Harcmistrz Przemysław Przekop. Moment wniesienia Betlejemskiego Światła Pokoju zwieńczyło wykonanie kolędy W żłobie leży, którą zaśpiewały na dwa głosy siostry Ula i Basia Kamińskie.

Nasze Gimnazjum wygląda naprawdę świątecznie, dzięki aktywnemu włączeniu się uczniów w bożonarodzeniowe konkursy, których rozstrzygnięcie odbyło się podczas dzisiejszej uroczystości.

<kliknij by zobaczyć galerię>

Wyniki z poszczególnych działań przedstawiają się następująco:

I Bożonarodzeniowy eko-łańcuch – konkurs dla klas I

I miejsce – klasa I f

II miejsce – klasa I  d

III miejsce – klasa I c

II Choinkowy klejnocik iluminacją serc – konkurs dla klas II

I miejsce – klasa II b

II miejsce – klasa II d

III miejsce – klasa II e

III Ekologiczna choinka lub stroik – konkurs dla klas III

I miejsce – klasa III d

II miejsce – klasa III e

III miejsce – klasa III b

IV Bożonarodzeniowy wystrój sali – konkurs dla wszystkich klas

I miejsce – klasa II d

II miejsce – klasa II a

III miejsce – klasa I f

V Smaczna i zdrowa potrawa świąteczna – konkurs dla wszystkich klas

I miejsce – klasa I e

II miejsce – klasa I  d

III miejsce – ex aequo  klasy II d i III b

Gratulujemy.

Wprowadzeni w radosny nastrój wysłuchaliśmy życzeń pani dyrektor – Anny Doroty Siemiatyckiej. Zwróciła ona uwagę na to, co w istocie jest najważniejsze w tym szczególnym czasie, aby nikt nie był smutny, a przede wszystkim samotny w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Byśmy byli bogaci w najważniejsze wartości wiary, nadziei i miłości, a nowy 2015 rok przyniósł spełnienie najskrytszych marzeń. Pani Dyrektor, kończąc, podziękowała uczniom z klasy II c oraz nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem, w które wprowadzili nas uczniowie z klasy III B, tworząc wersję instrumentalną kolędy Wśród nocnej ciszy. Na skrzypcach zagrała Basia Kamińska, na waltorni Tomasz Zubrycki, na saksofonie Maciej Bujnowski, na perkusji Aleksander Krupa.

Wspólne kolędowanie
<kliknij by zobaczyć galerię>

Czas wspólnego śpiewu  to moment, który zwieńczył Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Dziękujemy naszej młodzieży za dzień przepełniony życzeniami, wzajemnym uśmiechem i pięknymi wystąpieniami artystycznymi.

Z całego serca życzymy, aby tegoroczne Święta były odrobiną ciepła w środku zimy, światłem w mroku. Niech przy żywicznym zapachu choinki upłyną Wam piękne chwile wigilii, a Nowy Rok niech pojawi się wraz z rogiem obfitości. Pięknych, radosnych, rodzinnych i godnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2015 Roku.

Mariola Zdancewicz