Jak kochać i wymagać... PDF Drukuj Email
wtorek, 16 grudnia 2014 01:21

Rodzice chyba zapomnieli, iż dzieci bardziej niż czegokolwiek innego potrzebują zasad życia które jasno ustalają, co jest dobre, a co złe.

R. Coles

Serdecznie zapraszam Państwa do lektury Poradnik dla Rodziców. Jak kochać i wymagać?” – publikacja ORE, która powstała w wyniku realizacji programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Bardzo często mimo ogromnych chęci oraz najlepszych intencji działania rodziców nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Czy można zatem nauczyć się prawidłowych relacji dziecko-rodzic? Zdecydowanie – TAK! Należy tylko uczyć się tego systematycznie i wytrwale.

Poradnik, który Państwu proponuję zawiera najważniejsze wskazania, praktyczne podpowiedzi preferowanych zachowań oraz liczne ćwiczenia do autorefleksji. Znajdą tam Państwo odpowiedzi na bardzo ważne w okresie dojrzewania pytania, m.in.:

· Jak określać dziecku granice?

· Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?

· Jak zachęcać  je do współpracy?

· Czy powinno się stosować kary?

· Jak zachęcać dziecko do samodzielności?

· Jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról?

· Jak mądrze chwalić dziecko?

Poradnik: