Organizacja „Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń” - 19 grudnia 2014 r., piątek PDF Drukuj Email

„Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń” wprowadza społeczność szkolną w przedświąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia 2014 i Nowego Roku 2015. Swoim charakterem nawiązuje do kultywowania polskiej i chrześcijańskiej tradycji, stanowi ważny element pracy wychowawczej szkoły.

Poniżej szczegółowa organizacja pracy:

1. 800 – 1135 Realizacja czterech kolejnych lekcji zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

2. 1035 - 1050 „Smaczna i zdrowa potrawa świąteczna” - podsumowanie konkursu: prezentacje świątecznych potraw przygotowanych w ramach realizacji programu „Trzymaj formę” upowszechniającego zdrowy styl życia (długa przerwa, aula szkoły).

3. 1145 – 1230 „Dzielimy się radością wzajemnego obdarowywania” - spotkania z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w salach lekcyjnych (realizacja założeń planów wychowawczych).

4. 1240 – 1250 Przygotowanie do wspólnego świętowania i przeżyć związanych ze świętami.

1300 – 1415 Spotkanie bożonarodzeniowe społeczności szkolnej w programie:

- Jasełka

- Betlejemskie Światło Pokoju 2014 - POKÓJ JEST W NAS!

- Podsumowanie konkursów: „Ekologiczna choinka lub stroik”, „Choinkowy klejnocik iluminacją serc”, „Bożonarodzeniowy eko-łańcuch”, „Smaczna i zdrowa potrawa świąteczna”

- Kolędy i pastorałki w wykonaniu społeczności szkolnej.

Zapraszamy rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły do wspólnego świętowania.

Świąteczny charakter „Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń” podkreślamy uroczystym strojem.

Anna Dorota Siemiatycka – dyrektor