„Co my właściwie jemy?” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 grudnia 2014 23:27

W dniu 27 listopada 2014 r. dobiegła końca nasza kampania promująca zdrowy tryb życia, racjonalne, świadome odżywianie. W jej ramach podczas 7 godziny lekcyjnej odbyło się czwarte, a zarazem ostatnie spotkanie tematyczne, pt. „Co my właściwie jemy?”.

W niniejszych zajęciach udział wzięli uczniowie oddziałów 2a, 2e i 3c. Nie zabrakło również członków zespołu projektowego „Pod Gwiazdami” oraz nauczycieli realizujących projekt „Trzymaj formę”.

Tematem prezentacji były przede wszystkim substancje dodatkowe w żywności, tj. barwniki, przeciwutleniacze, substancje konserwujące, stabilizujące, słodzące, wypełniające, a także skrobie modyfikowane. Omówione zostały zadania, jakie pełnią owe składniki – zarówno korzyści, jak i zagrożenia wynikające z ich stosowania.

Po projekcji oraz omówieniu prezentacji multimedialnej przeprowadzono ćwiczenie praktyczne polegające na stworzeniu plakatów przeciwko niezdrowej żywności, chemicznym dodatkom w naszym pożywieniu.

Uwieńczeniem niniejszych zajęć była prezentacja oryginalnych i niewątpliwie chwytliwych marketingowo plakatów wykonanych przez uczniów, które udowodniły, iż nasza praca, trud włożony w przygotowanie oraz zrealizowanie owego cyklu zajęć miały sens. Takie chwile, jak ta dodają skrzydeł, zachęcając nas, nauczycieli do dalszego wysiłku celem promowania zdrowego trybu życia!

Poniżej link do testu on line, który stanowi konkurs oraz podsumowanie spotkania, pt. „Co my właściwie jemy?”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!

TEST on line

Karolina Paulina Truchan