W naszej szkole sztuka pisania listów nie zamiera… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 grudnia 2014 23:02

<kliknij by zobaczyć galerię>

Masz ochotę zawrzeć znajomość z rówieśnikami z zagranicy? Podejmij wyzwanie i napisz list w języku angielskim.

Jednym z działań  projektu Comenius „Showing Our World Heritage” jest korespondencja  z  rówieśnikami z zagranicy. Idea polega na napisaniu  listu, który zostanie wysłany do szkoły partnerskiej z Włoch, Francji, Węgier, Bułgarii. Następnie odbiorcy będą mieli za zadanie wylosowanie jednego z nich i odpisanie nadawcy. Tak przygotowane listy trafią do rąk koordynatorów, a potem prosto w nasze ręce.

Otrzymanie listu to bardzo miłe doświadczenie. Teraz jesteśmy na etapie odpisywania naszym nowym znajomym-nieznajomym. Jeśli jeszcze nie otrzymałeś listu, a masz ochotę poznać nowych ludzi, czym prędzej chwytaj za pióro. Napisz list w języku angielskim, zawrzyj w nim podstawowe informacje o sobie. Przekaż list pani Małgorzacie Kosińskiej i czekaj na odpowiedź.

Uwierz nam, dzięki takiej drobnostce na pewno sprawisz komuś przyjemność. Czekamy na Twój list.

Aleksandra Mrozowska
Martyna Sobczak (kl. II d)