Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
wtorek, 02 grudnia 2014 00:44

<kliknij by zobaczyć galerię>

W dniach 28 – 29.11.2014 roku wolontariusze naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli p. Jolanty Jeleniewicz i p. Wojciecha Jeglińskiego uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Koordynatorem zbiórki na terenie Olecka było Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Olecka. Udało się zebrać 1314 kg żywności, która zostanie przekazana dzieciom ze świetlic socjoterapeutycznych, a najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta otrzymają bożonarodzeniowe paczki. Wolontariuszami akcji byli uczniowie:

Julia Łapucka 1e, Małgorzata Ankianiec 1e, Joanna Jasińska 1e, Beata Trocka 2c, Ania Chajęcka 2c, Daria Jurewicz 2c, Julia Skowrońska 2c, Mariola Milewska 2e, Jakub Bogdan 2e, Hubert Kapuściński 2e.

Pan Wojciech Bojar, prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, składa serdeczne podziękowania wolontariuszom i nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę oraz darczyńcom, którzy kupując produkty żywnościowe włączyli się do akcji.

Wojciech Jegliński