Jak czytać etykiety? PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 01:29

<kliknij by zobaczyć galerię>

Już drugie spotkanie na temat zdrowej żywności za nami! Wzięło w nim udział aż 88 uczniów z oddziałów 1c, 1d, 2b, 2d i 3e oraz osoby z innych klas zainteresowane tematyką zdrowego żywienia. Tematem prezentacji były etykiety, piramida żywienia oraz GDA, czyli zalecane dzienne spożycie przez osobę dorosłą. Pomimo tak dużej ilości uczestników, z powodzeniem przeprowadzono ćwiczenie praktyczne, które polegało na przygotowaniu propozycji zdrowego drugiego śniadania i zareklamowania jego w formie plakatu. Uczniowie prześcigali się w formach ekspresji, stawiając na chwytliwe hasła, pomysłowe rymowanki lub zachwycające grafiki.

Ponadto projekt klasy 2d zaakcentował ważny element zdrowego stylu życia. Okazuje się, że najważniejsze są składniki i przygotowanie pożywienia, zaś sposób podania może być dowolny i nasz zdrowy posiłek może wyglądać nawet jak hamburger!

Poniżej link do testu on line, który jest zarazem konkursem oraz podsumowaniem spotkania pt. „Jak czytać etykiety?”. Wszystkim dziękujemy za udział w naszej kampanii!

TEST on line