Upowszechnianie działań BOŚ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 listopada 2014 00:34

Piramida Zdrowego Żywienia

W ramach naszej kampanii promującej zdrowe odżywianie, dnia 27 listopada 2014 r. na 6 godz. lekcyjnej odbyło się pierwsze spotkanie tematyczne pt. „Piramida Zdrowego Żywienia”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie oddziałów 1b i 1e, zaś spotkanie poprowadzili członkowie zespołu projektowego „Pod Gwiazdami” i nauczyciele realizujący projekt „Trzymaj formę!”. W trakcie spotkania uczniom zaprezentowano podstawowe elementy zdrowego żywienia w postaci sześciopoziomowej piramidy zdrowego żywienia. W ramach zajęć praktycznych, uczniowie mieli za zadanie ułożyć przykładowe jadłospisy, które byłyby realizacją założeń zdrowego odżywiania wpisanych w piramidę zdrowego żywienia. Wszystkie grupy bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, co rokuje na zaszczepienie w uczestnikach spotkania nawyków zdrowego odżywiania.

Zgodnie z obietnicą, zamieszczamy poniżej link do testu on line, który jest zarazem konkursem oraz uzupełnieniem materiału ze spotkania pt. „Piramida Zdrowego Żywienia”. Wszystkim dziękujemy za udział w naszej kampanii!

TEST on line

A jak oceniasz spotkanie w którym uczestniczyłeś/aś? Czy uważasz, że były to ciekawe zajęcia, czy może to tylko strata czasu? W tej kwestii możesz udzielić opinii, uzupełniając poniższą ankietę dotyczącą przebiegu spotkania dotyczącego zdrowego żywienia.