Lubię uczyć się języka rosyjskiego.... PDF Drukuj Email
środa, 19 listopada 2014 00:09

<kliknij by zobaczyć galerię>

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

„Iloma językami mówisz. Tyle razy jesteś człowiekiem” pisał Johann Wolfgang von Goethe. Motywowanie uczniów do nauki języków obcych jest zagadnieniem trudnym i wymagającym. To nade wszystko nauczyciele powinni dbać o pozytywne nastawienie uczniów do nauki języków.

Uczniowie przychodzą do szkoły z pewnymi przekonaniami na temat uczenia się, w tym uczenia się języków obcych. Posiadają pewne wyobrażenia o tym, czym jest język, w jaki sposób i w jakim celu się go uczy oraz pewien obraz siebie, jako osoby uczącej się języka. W jakiejś mierze dotyczy to tych uczniów, którzy wyobrażenie o tym, czym jest nauka języków czerpią ze swoich szkolnych doświadczeń, wakacji czy opowieści rodziców i opiekunów. Z kolejnymi latami nauki obraz ten się zmienia – pewne poglądy ewoluują inne znikają, a niektóre trwają zapewne nawet po zakończeniu edukacji językowej. Przekonania uczniów nie pozostają bez wpływu na kształt procesu uczenia się przez nich języków. Sprawdzają bowiem oni swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w różnorodnych konkursach językowych. Corocznie grupa uczniów zmaga się z gramatycznymi łamigłówkami językowymi, które starannie przygotowują wojewódzkie komisje.

W tym roku szkolnym 14 listopada 2014 r. o godz. 12.00,  9 uczennic z klas drugich i trzecich zmagało się z zadaniami z języka rosyjskiego. Maja Adamczewska, Magdalena Motulewicz, Weronika Rudzińska, z klasy II d, Urszula Tomczyk i Julia Staszkiewicz z III a, Karina Wasilczyk z  klasy III e oraz Natalia Brodowska, Lidia Filon i Kinga Kondracka z klasy III b walczyły o laur zwycięstwa. Trzymamy kciuki!

Bogumiła Makola