Języki obce nie są nam obce PDF Drukuj Email
wtorek, 18 listopada 2014 10:55

<kliknij by zobaczyć galerię>

W piątek, 7 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu wojewódzkiego z języka angielskiego. Do zmagań z zadaniami przystąpiły w tym roku 24 osoby. Byli to uczniowie zarówno trzecich, drugich jak i pierwszych klas.

Konkursowicze otrzymali godzinę na rozwiązanie wszystkich zadań. Uczestnicy dobrze poradzili sobie z tekstem pisanym (zad. I) i zadaniem gramatyczno - leksykalnym (zad. II). Z zadaniem III, sprawdzającym umiejętność zastosowania zasad gramatycznych w praktyce, największe problemy mieli uczniowie klas pierwszych. Trzecioklasiści, których zadania tego typu czekają na egzaminie gimnazjalnym, nie mieli z nim większych kłopotów. Trudności przysporzyło uczniom przede wszystkim zadanie związane ze słowotwórstwem (zad. V) i leksyką - zad. IV (sprawdzało znajomość użycia słownictwa w kontekście).
W porównaniu do lat poprzednich, gimnazjaliści uzyskali znacznie lepsze wyniki - aż pięć osób uzyskało wynik ponad 75%. Są to: Zuzanna Bubrowska, kl.3b ze100% wynikiem, Agata Bielenica, kl.2d - 92%, Monika Drobiszewska, kl.2c - 90%, Jędrzej Piotrowski, kl. 1c - 85% i Julia Staszkiewicz, kl 3a - 78%. O zakwalifikowaniu tych uczniów do etapu wojewódzkiego decyduje komisja konkursowa. Trzy osoby - Olga Bielenica, kl. 2d, Łukasz Szymulewski, kl 3a, Marta Kisielewska, kl.2d - był blisko zwycięskiej piątki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i samozaparcia w rozwijani swoich pasji.
Mamy nadzieję, że podczas etapu wojewódzkiego nasi uczniowie również wykażą się wiedzą i wszyscy zdobędą tytuł laureata. Do tego czasu czekają ich trzy miesiące wytężonej pracy nad rozwijaniem swoich umiejętności językowych.

Agata Bielenica, kl 2d

Małgorzata Kosińska