Pamięć o zmarłych PDF Drukuj Email
wtorek, 11 listopada 2014 00:25

<kliknij by zobaczyć galerię>

Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych porządkuje się groby. W tym roku uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku wzięli udział w sprzątaniu dziecięcych grobów na cmentarzu Komunalnym  przy ulicy Gołdapskiej. Akcja miała miejsce w ostatnich dniach października.

Prace młodzieży nadzorował katecheta  Michał Janiszewski. Do prac zgłosiło się piętnaścioro uczniów: Małgorzata Jasińska, Wiktoria Maksimowicz, Agnieszka Koncewicz, Katarzyna Mrozowska, Jakub Nowakowski, Urszula Kamińska, Sara Szrajbert, Bartosz Bronikowski, Edyta Jańczuk, Weronika Mogilska, Daria Jurewicz, Anna Chajęcka , Gabriela Jeglińska, Maria Głębocka oraz Klaudia Domel.

Wiele grobów już zupełnie zaniedbanych i zapomnianych, udało się nam uporządkować oraz zapalić na nich znicz. W tym miejscu chcemy podziękować państwu Sosnowskim, właścicielom firmy „Znicz”, którzy podarowali na ten szczególny cel około dwustu zniczy.

Być może oprócz nas nikt już na nie nie zagląda. Warto w tych listopadowych dniach pamiętać o słowach ks. Jana Twardowskiego: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Warto chwilę zastanowić się nad przemijaniem i poświęcić trochę pracy, aby ocalić pamięć o kimś, kto odszedł dawno temu.

Urszula Kamińska  Id