Sezon na laureatów rozpoczęty! PDF Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 01:01

<kliknij by zobaczyć galerię>

Sukces to działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia, to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu.

3 listopada Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku dało możliwość osiągnięcia tego stanu trzynastu miłośniczkom języka ojczystego i szeroko pojętej kultury. Uczennice naszej szkoły przystąpiły dziś do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla Uczniów Gimnazjum. To pierwszy z tegorocznych konkursów przygotowanych przez Kuratora Oświaty. Dziewczęta, które w lekkim podenerwowaniu wyczekiwały godziny 10.00, po 90 minutach wyszły ze szkolnej auli z mieszanymi uczuciami i wrażeniami. O ile poezja Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej nie przysporzyły im problemów, o tyle symbol Pegaza okazał się koniem trojańskim – komentowały „na gorąco” zadania i swoją pracę.

Uczestniczki szkolnego etapu konkursu z niecierpliwością oczekują wyników. Jednak bez względu na nie Klaudii Domel, Marii Głębockiej, Urszuli Kamińskiej (klasa I d), Julicie Milewskiej,  Julii Zamojskiej (klasa II c), Martynie Wróblewskiej, Natalii Włodarskiej, Gabrieli Ryszkiewicz (klasa III a), Barbarze Kamińskiej, Mai Kłoczko, Natalii Brodowskiej, Kindze Kondrackiej oraz Weronice Sadowskiej (klasa III b) należą się gratulacje za ambitne podejście i trud włożony w przygotowania. Dla dziewcząt z klas trzecich to sprawdzian przed egzaminem gimnazjalnym, z klas drugich to próba, a dla uczestniczek z klas pierwszych przedsmak tego, co przed nimi.

Praca, możliwość tworzenia, wyznaczanie sobie celów i ich osiąganie są już Waszym sukcesem – konkluduje Mariola Zdancewicz, nauczyciel przygotowujący uczennice do tegorocznego konkursu.

Mariola Zdancewicz