HALOWA OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA PDF Drukuj Email
wtorek, 23 września 2014 22:31

<kliknij by zobaczyć galerię>

W dniu 22 września 2014r. w Hali Lega w Olecku odbyła się  Halowa Olimpiada Lekkoatletyczna zrealizowana w ramach projektu „ Sport i Turystyka bez granic – wzmacnianie partnerskiej współpracy gmin”.

To wydarzenie sportowe skierowane było do młodzieży w wieku 13-14 lat z gminy Olecko i regionów przygranicznych Litwy.

Celem Halowej Olimpiady Lekkoatletycznej było:

· pobudzenie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w życiu zbiorowym

· rozwój i promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia

· promocja i popularyzacja lekkoatletyki wśród młodzieży

· zniesienie barier w kontaktach społeczności przygranicznej Polski i Litwy

· umożliwienie rywalizacji sportowej młodzieży z obu stron granicy

Łącznie w imprezie wzięło udział 100 uczniów z gminy Olecko i 50 uczniów z Litwy. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60m, skoku w dal z miejsca, skoku wzwyż i rzucie piłką lekarska w tył przez głowę. Młodzież z naszego gimnazjum spisała się znakomicie i zdobyła dużo czołowych miejsc szczególnie w konkurencjach skocznościowych. Rywale z Litwy okazali się jednak lepsi w konkurencjach biegowych.

Oto wyniki naszych zawodników.

Skok wzwyż:

I miejsce Martyna Sobczak – kl. 2d

I miejsce Marek Konopko – kl. 2a

II miejsce Alicja Pietruczuk – kl. 2b

III miejsce Aleksandra Szczech – kl. 2a

Bieg na 60m:

III miejsce Przemysław Przemielewski – kl.3a

Skok w dal z miejsca:

III miejsce Klaudia Kapuścińska – kl. 2a

Rzut piłką lekarska:

III miejsce Dominika Omilian – kl. 2a

Olimpiada przebiegała w przyjaznej i sportowej atmosferze. Nie zabrakło również humorystycznych akcentów, które wprawiały wszystkich w wyśmienity nastrój. Po zmaganiach sportowych odbyło się uroczyste zakończenie, na którym najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Po dekoracji zawodnicy udali się na wspólny obiad. Chętne osoby mogły skorzystać jeszcze z basenu i ścianki wspinaczkowej.

Dzień był pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Najlepszym zawodnikom gratulujemy!

Alina Kalinowska

Zmieniony: czwartek, 02 października 2014 23:58