Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego w Gimnazjum nr 2 PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2014 09:38

fot. J. Jeleniewicz

19 maja w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Młodzi głosują uczniowie naszej szkoły przygotowali i zorganizowali młodzieżowe prawybory do Parlamentu Europejskiego. Celem przedsięwzięcia było przekonanie uczniów, że warto brać udział w wyborach. Organizatorem tej akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W lokalu wyborczym - w auli szkoły, na przerwach oddawaliśmy głosy. W prawyborach uczestniczyli wszyscy chętni gimnazjaliści.

Projekt Młodzi głosują nie jest agitacją polityczną, tylko obywatelskim działaniem. Dlatego też wyniki wyborów młodzieżowych mają w pewnym sensie znaczenie drugorzędne – najważniejsze jest poznanie zasad demokratycznych wyborów.

Wyniki głosowania ogłosimy po 25 maja 2014 roku.

Hanna Karsztun pod kierunkiem Jolanty Jeleniewicz

Zmieniony: piątek, 23 maja 2014 16:31