Gimnazjaliści z wizytą na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku PDF Drukuj Email
piątek, 30 maja 2014 15:08

fot. M. Kamińska-Kopiczko

XII Festiwal Nauki i Sztuki w Białymstoku

Dnia 20 maja 2014 roku uczniowie klasy 3c, 3a i 3b pojechali na XII Festiwal Nauki i Sztuki w Białymstoku, w ramach którego wzięli udział w zajęciach Uniwersytetu Medycznego.
Po dwugodzinnej podróży zwiedzali stoiska przygotowane przez studentów Uniwersytetu Medycznego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko farmaceutyczne, na którym prezentowano doświadczenia chemiczne oraz omawiano stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Słuchacze kosmetologii wykonali pokaz makijażu i fryzur, co najbardziej zainteresowało dziewczęta. Studenci chirurgii uczyli nas prawidłowego szycia ran oraz zdejmowania szwów. Trzymaliśmy w rękach skalpel i nić chirurgiczną. Ratownictwo umożliwiło nam przypomnienie i zastosowanie zasad wykonywania prawidłowiej reanimacji. Przyszli stomatolodzy odpowiadali na pytania związane z uzębieniem i higieną jamy ustnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też prezentacje studentów dietetyki, fizjoterapii, radiologii i położnictwa. Niektórzy z nas wysłuchali wykładu pana Szerematy na temat narkotyków.
Zwiedziliśmy też Pałac Branieckich, w którym znajduje się uczelnia. Może ktoś z nas trafi tutaj za kilka lat?
Udział w Festiwalu Nauki i Sztuki był dla nas przygodą i pozostawił niezapomniane wspomnienia.

Anna Jessica Wasilewska uczennica klasy 3c

Zmieniony: piątek, 30 maja 2014 16:15