Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 „Idź własną drogą, zachowaj siebie, zachowaj wspomnienia…” PDF Drukuj Email
piątek, 27 czerwca 2014 13:49

fot. E. Tokajuk

Zanim udaliśmy się wszyscy na zasłużony, wakacyjny odpoczynek, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń, które widoczne były na twarzach absolwentów żegnających się z murami naszej szkoły. Ślady emocji widzieliśmy również na twarzach nauczycieli i rodziców, w imieniu których  głos zabrała Pani Agnieszka Ćwirko.

W tak ważnym dniu  nie mogło zabraknąć także wystąpienia  Pani Dyrektor Anny Doroty Siemiatyckiej. Miała ona zaszczyt przywitać społeczność szkolną i zaproszonych gości. Nie zabrakło również wielu ciepłych słów i refleksji skierowanych do tegorocznych absolwentów. Puentą przemówienia Pani Dyrektor była myśl przewodnia naszej uroczystości, skierowana do uczniów opuszczających mury naszej szkoły: „Idź własną drogą, zachowaj siebie, zachowaj wspomnienia…”

Rok szkolny 2013/2014 był dla społeczności szkolnej pełen wyzwań i intensywnej pracy. Dla wielu z nas przyniósł szereg osiągnięć i sukcesów, a aktywna i efektywna  praca przyniosła  satysfakcję i chęć do podejmowania dalszych działań.

Niezwykle wyjątkowa była ceremonia przyznania uczniom naszej szkoły honorowych tytułów:

Absolwenta Roku – Paweł Sadowski, kl. III b

Ambasadora Szkoły- Barbara Kamińska, kl. II b

Animatora Życia Społecznego i Kulturalnego Szkoły – Żaneta Szukieć, kl. III e

Utytułowani  uczniowie wyróżnili się wzorowym zachowaniem, wybitnymi osiągnięciami i szczególnym zaangażowaniem w życie i promocję  szkoły w środowisku lokanym.

Na uroczystej ceremonii wyróżnieni zostali również laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wymagały one nie tylko pracy uczniów, ale również wsparcia najbliższych, motywacji i otuchy w najtrudniejszych momentach.

- Maria Sara Motulewicz – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

- Zuzanna Bubrowska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.

- Karina Wasilczyk – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego.

- Mikołaj Marczak – finalista Wojewódzkiego konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego.

- Urszula Tomczyk – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego.

- Jakub Kowalewski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

- Kajetan Paweł Kłoczko – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie.

- Joanna Leszkowicz – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

- Anna Jessica Wasilewska - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii.

- Tomasz Zubrycki – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filmowym „Jakie znasz zawody”.

Bardzo ważnym elementem było również wyróżnienie uczniów stypendiami motywacyjnymi za najwyższe osiągnięcia w nauce i sporcie.

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

Sylwia Sadłowska, klasa II c

Michał Złotnik, klasa I a

Alicja Pietruczyk, klasa I b

Wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni pełnymi entuzjazmu oklaskami, zarówno przez wspierających ich pasje nauczycieli, kolegów, ale również licznie przybyłych rodziców, którzy mogli cieszyć się sukcesami wraz ze swymi pociechami.

Jednym z najważniejszych momentów dla absolwentów było wręczenie świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Najwyższe wyniki otrzymali:

KLASA III A

KLASA III E

Żaneta Szukieć
Joanna Cybulska

W kwietniu nasi absolwenci przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Wyniki niektórych uczniów można uznać za imponujące, oto nazwiska uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z poszczególnych części:

JĘZYK POLSKI

Kajetan Paweł Kłoczko, klasa III a

Maria Sara Motulewicz, klasa III b

Kinga Jankowska, klasa III c

Magdalena Mnich, klasa IIIe

HISTORIA I WIEDZA O
SPOŁECZEŃSTWIE

Maria Sara Motulewicz, klasa III b

PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE
(biologia, geografia, fizyka, chemia)

I MATEMATYKA

JĘZYK NIEMIECKI

(podstawowy)

Joanna Cybulska, klasa III e

Nagrodzeni zostali również uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy włożyli wiele pracy i energii, aby uzyskać wysokie wyniki. Na świadectwa z wyróżnieniem pracowali cały rok szkolny. Duma rozpierała rodziców, którzy byli obecni przy wręczaniu nagród swoim dzieciom. Otrzymali oni również listy gratulacyjne, które wręczyła im Pani Dyrektor.

KLASA II A

Marcin Dadura

KLASA I F

Tomasz Szerel

Wszystkie te osiągnięcia i sukcesy nie byłyby tak imponujące, gdyby nie zaangażowanie  rodziców, jakie przywiązują do edukacji. Dzieląc się z nami wiedzą i umiejętnościami sprawiają, że nasza szkoła staje się być bardziej przyjazną. Na  ceremonii zostały wręczone podziękowania współpracującym z naszą szkołą rodzicom, to dzięki nim, efekty naszej pracy są tak imponujące.

Tak ważną ceremonię urozmaiciły występy uczniów. Świat muzyki krok po kroku odkryli uczniowie klas II i III. Mikołaj Zagrodnik i Kacper Kaczor umili  czas, grając niezwykle energiczne utwory, wprowadzając nas w bardzo optymistyczny  nastrój. Barbara Kamińska uświetniła całą uroczystość znanym wszystkim utworem „Kolorowy wiatr”.

Na zakończenie ceremonii zabrała głos Pani Dyrektor Anna Dorota Siemiatycka, z nutką refleksji uroczyście ogłosiła zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

Niezwykle miłą niespodziankę przygotował społeczności szkolnej chór „Andante” pod opieką pani Renaty Lau. Piosenka „Ale to już było” porwała do tańca uczniów, nauczycieli, dyrekcję i obsługę naszej szkoły. W tak miłej atmosferze wszyscy  rozstaliśmy, ale tylko na dwa miesiące!!