Finał akcji charytatywnej ”Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” PDF Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2013 00:30

fot. E. Łukasik

6 grudnia w Mikołajki miał miejsce wielki finał naszej akcji charytatywnej ”Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Jest nam niezmiernie miło, gdyż nasza społeczność gimnazjalna wykazała się wielkim sercem oraz wrażliwością na los bezdomnych zwierzaków. Do akcji przyłączyli się nauczyciele, pani Dyrektor, pracownicy administracji i obsługi, a przede wszystkim WY!!! Drodzy Uczniowie. Zebraliśmy prawie 100kg suchej karmy dla psów i kotów, około 40 dużych i małych puszek, a także dużo kocyków, legowisk, smyczy, szelek   i tych wszystkich rzeczy, które są potrzebne zwierzakom w przytulisku. Tydzień później przewiozłyśmy nasze dary do potrzebujących czworonogów. Pani Teresa Dmochowska, głównodowodząca i pomysłodawczyni przytuliska była pod wrażeniem ilości zebranych darów, oprowadziła nas po przytulisku i zapoznała ze swoimi podopiecznymi. Zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z akcji i z wizyty w przytulisku. Odwiedzajcie też na facebooku profil „Bezdomniaki Gołdap” a może znajdziecie tam czworonożnego przyjaciela? Pozdrawiamy serdecznie.

Uczestnicy projektu „Jak zostać świadomym opiekunem czworonoga?” z opiekunem, p. Elą Łukasik

Poniżej podsumowanie naszej akcji przez Rodzinne Przytulisko „Bezdomniaki”:

W piątek 13.12.13 (fajna data) BEZDOMNIAKI gościły młodzież z Gimnazjum nr 2 w Olecku. Odwiedziły nas przedstawicielki – Asia, Laura i Ania wraz z opiekunem Panią Elą Łukasik – nauczycielką, która zorganizowała w swojej szkole bardzo ciekawy projekt dla chętnych uczniów „ Jak zostać świadomym opiekunem czworonoga? ”. Pani Ela znalazła nas przez znajomych i zaproponowała współpracę i pomocom zwierzakom.
No i udało się tydzień pracy młodzieży dla bezdomnych zwierząt zaowocował wielką ilością prezentów dla naszych BEZDOMNIAKÓW. Zwierzaki dostały mnóstwo karmy, ciepłe kocyki, ręczniki, posłanka, smyczki, obroże. Wszystko jest nieocenioną pomocą w opiece nad psiakami i kotami. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!! To dla nas super prezenty gwiazdkowe, pomogą nam spokojnie przetrwać zimę, nie bojąc się, że nie ma co do brzuszka włożyć i na czym się położyć. Nasze wspólne spotkanie trwało krótko, pogoda nie sprzyjała, ale w styczniu się wybieramy z rewizytą (ze zwierzakami) do szkoły, na lekcje o bezdomności, a wiosną zapraszamy młodzież na dłuższą wizytę u nas.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca się rozwinie i zachęcimy też inne szkoły do współpracy i otwarcia serc i oczu dzieci na problemy zwierząt. Duży ukłon w stronę inicjatywy Pani ELI ŁUKASIK.

P.S.
Dziękujemy przy okazji też wszystkim naszym cichym darczyńcom (czasem ta pomoc w bardzo różnej postaci nas bardzo zaskakuje, ale jest to bardzo miłe, że doceniacie PAŃSTWO naszą pomoc i zaangażowanie dla zwierząt). Bez Waszej pomocy trudno jest pomagać, czasem gdy myślę, że nie dam rady, że za dużo zwierzaków wzięłam na głowę, z nieba spada pomoc i napawa optymizmem, że damy kolejny raz radę.

Zmieniony: sobota, 21 grudnia 2013 10:11