"Otwarta środa" - spotkanie z rodzicami, spotkanie z zakresu profilaktyki pt "Wychowanie bez porażek - czy to możliwe" PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2014 18:28

fot. W. Bukpaś

W ramach ,,Otwartej środy’’ dnia 26.02.2014r. rodzice uczniów oddziałów 1a, 1c i 1d byli zaproszeni na spotkanie z zakresu profilaktyki na temat: ,, Wychowanie bez porażek – czy to możliwe? O konfliktach w okresie burzowym’’, które prowadziła wicedyrektor, pedagog szkolny Beata Prześniak.

Licznie zebrani rodzice podczas prezentacji mieli możliwość zapoznania się z różnymi aspektami okresu dojrzewania. Otrzymali kilka wskazówek jak sobie radzić z ,, nastoletnim buntownikiem’’, gdzie szukać pomocy i wsparcia. Kończąc spotkanie prowadząca życzyła wszystkim rodzicom, by okres dojrzewania ich dzieci przeminął bez większych wzlotów i upadków i oby tych upadków było jak najmniej a siniaki po nich nie pozostały do końca życia. Ponieważ każdy musi przejść przez wszystkie etapy życia. Nawet te, które nie stanowią przyjemności i nie są na starość miłymi wspomnieniami. Bo na dobre wspomnienia każdy musi sobie sam zapracować. Jednak przecież nikt nie twierdzi, że nie można dojrzewania przeżyć z uśmiechem na ustach.

Pani Beata Prześniak podziękowała za spotkanie  życząc wszystkim rodzicom miłości, zrozumienia i wsparcia dla swoich nastoletnich buntowników.

Zmieniony: poniedziałek, 03 marca 2014 23:31