"Lekturomaniacy" - III Szkolny Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email
środa, 05 marca 2014 21:38

fot. W. Bukpaś

W dniu 4 marca 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku wzięli po raz trzeci udział w szkolnym konkursie czytelniczym „Lekturomaniacy”.

Przedsięwzięcie mające na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pogłębianie wiedzy z zakresu literatury czy pobudzenie postaw kreatywnych ucznia w procesie kształtowania umiejętności i gromadzenia wiedzy zgromadziło w auli szkoły 23 uczniów z klas pierwszej, drugiej i trzeciej.

Uczestnicy etapu szkolnego, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji klasowych, musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Aby sięgnąć po laur zwycięstwa, nie wystarczyła jedynie wiedza z treści lektury. Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z zadaniem, które wymagało od nich przede wszystkim kreatywności, inwencji twórczej oraz kompetencji aktorskich i oratorskich.

Każdy z występujących musiał wcielić się w postać Macieja Raptusiewicza i w monologu skierowanym do Rejenta Milczka wyrazić uczucia wobec znienawidzonego sąsiada. Należało odnieść się do treści „Zemsty”, a dokładniej powołać się na konflikty, które poróżniły szlachciców.

Po półgodzinnych przygotowaniach nasi lekturomaniacy przystąpili do prezentowania się przed komisją konkursową. Panie zasiadające w Jury z zainteresowaniem obserwowały i wsłuchiwały się w monologi uczniów, którzy niejednokrotnie stylizowali swe wypowiedzi na język epoki współczesnej bohaterom Fredrowskiej komedii.

Po burzliwych występach komisja konkursowa jednomyślnie wytypowała zwycięzców:

1. Agatę Bielenicę z klasy I d

2. Barbarę Kamińską z klasy II b

3. Macieja Marchewkę z klasy I d

Jury wyróżniło też prezentacje Agaty Smokowskiej (kl. I d), Julii Zamojskiej (kl. I c) i Mateusza Ryszkiewicza ( kl. III c), czyniąc ich zapleczem rezerwowym dla naszej zwycięskiej drużyny, która już 4 kwietnia 2014 r. stanie w szranki z drużynami innych gimnazjów w etapie finałowym – II Regionalnym Turnieju Czytelniczym „Lekturomaniacy”.

Mariola Zdancewicz

Zmieniony: czwartek, 06 marca 2014 23:50