Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do klasy I PDF Drukuj Email
środa, 26 marca 2014 21:37

fot. W. Bukpaś

26 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do gimnazjum. Podczas spotkanie została omówiona specyfika pracy szkoły oraz zaprezentowana bogata oferta programowo-organizacyjna nastawiona na rozwój, aktywność i jakość nauczania i uczenia się każdego ucznia.

– Staramy się, by nasza szkoła stała się siedliskiem nauki, miejscem, w którym wartości i nastawienie na uczenie przenikają wszystkie działania, gdzie istnieje wspólny system przekonań dążenia do zapewnienia wszystkim uczniom sukcesu w nauce, by podnosić standardy i wciąż się doskonalić – przywitała rodziców pani dyrektor, Anna Dorota Siemiatycka.

Nauczyciele, którzy z powodzeniem wdrażają innowacje programowo-oragnizacyjne zapewnili:

– Sztuka nauczania jest sztuką wspólnego odkrywania i inspirowania młodzieży do odkrywania ich mocnych stron i pasji – oto cel naszych dążeń – klucz do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego przez uczniów.

– Trzy lata temu stałam przed tym samym wyborem, przed którym stoją Państwo. Wraz z córką zdecydowałyśmy się na Gimnazjum nr 2 i był to niewątpliwie doskonały wybór, który z pewnością będzie procentował w kolejnych latach jej nauki. Gimnazjum nr 2 to nie tylko szkoła bezpieczna, przyjazna i gwarantująca wysoki poziom edukacyjny, ale również szkoła, która ukierunkowuje młodych, pozwala rozpoznać im ich predyspozycje i rozbudza w nich zainteresowania – podkreśliła przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Ćwirko.

Na spotkaniu nie zabrakło również głosów przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i absolwentów, którzy z dumą wypowiadali się o swojej szkole:

– Gimnazjum nr 2 to szkoła, która daje wiele możliwości, solidnie przygotowuje nie tylko do egzaminu gimnazjalnego, ale również do udziału i sprawdzenia swoich umiejętności w znaczących konkursach i olimpiadach, dzięki czemu ja i moi koledzy mogliśmy wybrać wymarzone szkoły średnie w Olecku, Ełku, Suwałkach, Białymstoku, a nawet Gdyni. Doskonale wspominam czasy gimnazjalne. Dzięki wspaniałym nauczycielom i atmosferze sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi w tej szkole uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale i tworzą emocjonalne więzi oraz przeżywają trzy niezapomniane lata w swoim życiu – podsumował Hubert Lau, maturzysta, absolwent naszego gimnazjum.

Po spotkaniu informacyjnym usatysfakcjonowani rodzice udali się na spacer po szkole, dzięki któremu przekonali się, że stale modernizowana baza i wyposażenie Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika w Olecku stworzą ich dzieciom komfortowe warunki do efektywnej pracy.

Magdalena Nyga

Zmieniony: piątek, 28 marca 2014 00:28