V Zamkowe Biegi z Klio PDF Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 12:57

fot. E. Tokajuk

Dnia 26 września 2013r. odbyły się „ V Zamkowe Biegi z Klio” z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach. Z naszego gimnazjum wytypowano czterech reprezentantów: Jakub Wądołowski, Maria Motulewicz, Anna Nawrocka oraz Maciej Fiećko z kl. III a i III b. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Eligia Tokajuk.

Nie były to jednak typowe biegi, gdyż zadanie polegało na wykonaniu przeróżnych poleceń, poszukiwaniach oraz zagadkach z dziedzin historycznych, geograficznych, sportowych i technicznych na terenie całego Olecka. Musieliśmy min. wejść na zamkową wieżę ,w której czekała na nas „biała dama”, wymierzyć punkt na kompasie i wypatrzyć z niego olecki zabytek, zmierzyć i podać długość bramy Niemieckiego Cmentarza w dawnych jednostkach długości, zbudować mur z cegieł w staropolskim stylu, odnaleźć i opatrzyć rannego żołnierza w parku, odwiedzić Olecką Izbę Historyczną, wykonać jak najwięcej podniesień na publicznej siłowni i wiele innych. Zadanie było utrudnione ,gdyż miejsca kolejnych punktów biegów nie były wprost wskazane- musieliśmy je sami odszukać a jedyne co nam w tym pomagało to rymowane pisane średniowiecznym stylem wskazówki. Na przebycie „trasy” mieliśmy 90 minut. Za każde poprawnie wykonane zadanie liczone oczywiście były punkty! Zmęczeni , lecz w świetnych humorach wróciliśmy do Zespołu Szkół Technicznych w Olecku ,gdzie czekał na nas poczęstunek. Posłuchaliśmy muzyki granej przez uczniów ZST i chwilkę odpoczęliśmy by przystąpić do quizu kończącego „ V Zamkowe Biegi z Klio”. Później można już było tylko czekać na wyniki.

Mimo ,że nie znaleźliśmy się w czołówce byliśmy zadowoleni z siódmego miejsca, gdyż w zawodach brało udział aż 11 szkół w tym licealne i zawodowe. To była naprawdę świetna zabawa!

Maria Motulewicz III b

Zmieniony: wtorek, 01 października 2013 17:59