Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 października 2013 21:14

Dnia 02.10.2013 r. o godz. 14:40 w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbył się wewnątrzszkolny Konkurs  Wiedzy o Janie Pawle II zorganizowany z okazji XIII Dnia Papieskiego i Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek. Do konkursu przystąpiło 50 uczniów z pierwszych i drugich klas. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem znajomości biografii naszego znakomitego polaka jakim był papież Jan Paweł II.

Test wielokrotnego wyboru był przeprowadzony równocześnie w czterech salach lekcyjnych , gdzie nad poprawnością przebiegu konkursu czuwali nie tylko nauczyciele przydzieleni do poszczególnych klas (Agnieszka Kowalewska, Dorota Włodarska, ks. Adam Harasim i Dorota Jusińska) , ale także przedstawiciele społeczności uczniowskiej (Angelika Rozmysłowska, Julia Kamińska, Joanna Szyc oraz Karolina Barszczewska) , którym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Największą  wiedzą poszczycić się może Maciej Marchewka z klasy 1 d, który na 171 punktów możliwych do zdobycia uzyskał ich aż 168. Zdobywcy drugiego miejsca ex  aequoKacper Chodnicki z kl. 2d oraz Hubert Jankowski z kl. 1a zdobyli tylko o 2 punkty mniej, czyli 166.  W ścisłej czołówce znalazła się również Żaneta Burba z kl. 2d z 165 punktami zajmując III miejsce. Tuż za podium uplasowała się Klaudia Kapuścińska z kl. 1a z 164 punktami.

Wręczenie nagród i dyplomów uczestnictwa nastąpi 27.10.13 podczas wspólnej uroczystość zorganizowanej z okazji zakończenia  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek.