Koncert zespołu "Arkadiusz Szulc Band" PDF Drukuj Email
środa, 09 października 2013 21:47

Koncert zespołu „Arkadiusz Szulc Band”

w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2013

Dnia Papieskiego

Dnia 2 października 2013 r. w naszej szkole z okazji otwarcia obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Dnia Papieskiego odbył się koncert zespołu „Arkadiusz Szulc Band”, którego głównymi  organizatorkami były łączniczki biblioteczne:  Karolina Barszczewska uczennica klasy 3a i Joanna Szyc z klasy 2c oraz nauczyciele bibliotekarze.

Uroczystość otworzyła  pani wicedyrektor Beata Prześniak.

Arkadiusz Szulc (śpiew i gitara), Bartosz Zyborowicz (gitara basowa), Szymon Salamon (gitara basowa), Daniel Waraksa (klawisze), Patryk Markiewicz-Markielewicz (perkusja) wykonali piosenki zespołu Dżem i Wilki, utwory Czesława Niemena, jak również własne kompozycje i pieśni religijne, m.in. „Zaufaj Panu już dziś”, w której wykonanie włączyła się Joanna Zackiewicz. Ponadto lider zespołu opowiedział o znaczeniu wiary i podkreślił korzyści płynące z życia bez używek.Uczniowie bawili się świetnie, w związku z czym Pani dyrektor Anna Dorota Siemiatycka wyraziła zgodę na przedłużenie koncertu.

Dodatkową atrakcję stanowiły płyty „Bóg jest z nami” rozdawane najkulturalniejszym odbiorcom. Wśród nich znaleźli się: Sebastian Wysocki (kl. 2c), Weronika Ulikowska (kl. 2c), Damian Gąsiewski (kl. 2d).

Po koncercie w bibliotece szkolnej członkowie zespołu rozdawali autografy oraz udzielili wywiadu łączniczce bibliotecznej.

Uwieńczeniem uroczystego dnia był Konkurs wiedzy o Janie Pawle II zorganizowany przez Dorotę Jusińską przy współpracy zespołu nauczycieli katechetów.

Angelika Kamińska

łącznik biblioteczny