Strona Główna

MPKZ-P

Archiwum





Otrzęsiny klas I PDF Drukuj Email
wtorek, 15 października 2013 18:41

fot. P. Karandziej

Każda szkoła ma swoje tradycje. Nasze gimnazjum także posiada obyczaje, które kultywują uczniowie. Jednym z ważnych, corocznych obrzędów są otrzęsiny. Każdy nowy pierwszoklasista powinien udowodnić swoją przynależność do społeczności szkolnej, wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które pomogą mu wstąpić w szeregi żaków. W tym roku otrzęsiny zorganizowała klasa 2 E, klasy pierwsze zaś zmierzyły się z zadaniami, które zarówno uczestnikom, jak i widowni sprawiły wiele radości.

Imprezę rozpoczęła konkurencja taneczna. Każda z klas miała obowiązek wymyślenia własnego układu i zaprezentowania go przed publicznością. Wszystkie drużyny zaimponowały jurorom muzykalnością i ciekawymi choreografiami.

Gdy wszyscy uczestnicy otrzęsin ochłonęli już po pierwszym wyzwaniu, nadszedł czas na zaprezentowanie umiejętności satyrycznych w wymyślonym przez klasę skeczu. Drużyny wykazały się pomysłowością i grą aktorską. W każdym skeczu dostrzec można było włożony trud oraz fantazję autorów, a na widowni nie zabrakło wybuchów śmiechu.

Kiedy każda z klas wykazała się zdolnościami aktorskimi, przyszła pora na prezentację przebrań (Każda z klas miała obowiązek przebrać się za przydzielone jej postacie. Oddział „A” przebrał się za Smerfy, „B” za ninja,  „C” za rycerzy i dziennikarzy, „D” za kowbojów, „E” za obywateli Europy, a oddział „F” za farmerów) i maskotek, które miały być związana z profilem klasy. Oddział „A” (innowacja sportowa) wybrał Smerfa – zagorzałego kibica „Czarnych Olecko”. Maskotką oddziału „B” była wróżkę, która pomaga w uczniom w nauce ładnego i poprawnego pisania. Oddział „C” (innowacja humanistyczna) postawił na sławnego mówcę rzymskiego – Cycerona. Oddział „D” (innowacja matematyczno-przyrodnicza) jako maskotkę przedstawił chemika eksperymentatora. Maskotką oddziału „E” był „dobry duszek”, który pomaga uczniom w nauce. Oddział „F” zaprezentował zaradnego i samodzielnego farmera.

Po prezentacji odbyły się konkurencje sprawnościowo-fizyczne. Z każdego oddziału zostały wyłonione trzy osoby, które doskonale wywiązały się ze zmagań sportowych, wykazując się przy tym zwinnością i sprytem.

Po wysiłku fizycznym, nadszedł czas na sprawdzenie się w konkursie wiedzy o szkole. Uczniowie musieli odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące gimnazjum. Wszyscy zawodnicy popisali się wiadomościami dotyczącymi historii i życia szkoły, choć pytania nie należały do łatwych.

Gdy konkurencje dobiegły końca, jury w składzie – pani dyrektor Anna Dorota Siemiatycka, pani wicedyrektor Beata Prześniak, pani Agnieszka Ćwirko – przewodnicząca Rady Rodziców oraz reprezentantka Samorządu Szkolnego – Żaneta Szukieć – podjęło obrady. Zespoły spisały się doskonale, dlatego każdą z klas wyróżniono w poszczególnych kategoriach. Odział „A” odniósł sukces w zabawach w sprawnościowo-fizycznych, oddziały „B” i „F” zaskoczyły jurorów swoimi przebraniami, odział „C” zachwyciła maskotką, najlepszy taniec wykonał oddział „D”, a uczniowie oddziału „E” ujęli wszystkich poczuciem humoru.

Ostatecznie, zwycięzcą została klasa z I D, ale wszyscy pierwszoklasiści wykorzystali swój potencjał i efektownie się zaprezentowali, a co najważniejsze zintegrowali i zyskali jeszcze większą chęć do współdziałania.

Weronika Gałaszewska, kl. I c

pod kierunkiem Magdaleny Nygi

Zmieniony: piątek, 18 października 2013 22:33