OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2013 PDF Drukuj Email

Informuję, iż uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w dniu 8 listopada 2013 r. (piątek). O godz. 1315 w sali gimnastycznej społeczność szkolna będzie uczestniczyć w okolicznościowej akademii, podczas której zostanie zaprezentowana, m. in. część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

W tym dniu, na znak patriotycznej wspólnoty, przyłączymy się do akcji „Kotylion na Święto Niepodległości” i ozdobimy nasze odświętne stroje przypinkami w barwach narodowych.

Jednocześnie zachęcam do pełnego świętowania pięknych kart historii Polski i wspólnego budowania polskiej dumy z naszego narodowego dziedzictwa poprzez udział w programie powiatowo-gminnych obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2013 r. (poniedziałek):
- o godz. 1130 w Kościele pw. NMPKP w Olecku odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem miejskiej orkiestry dętej. Po mszy nastąpi uroczyste złożenie kwiatów w miejscach pamięci.
- o godz. 1330 w sali widowiskowej ROK „Mazury Garbate” w Olecku odbędzie się akademia okolicznościowa przygotowana przez Zespół Szkół w Olecku oraz finał IX Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Serdecznie zapraszam społeczność szkolną, rodziców, emerytowanych pracowników i przyjaciół szkoły do udziału w obchodach Święta Niepodległości.

Anna Dorota Siemiatycka

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku