Pamięć o zapomnianych PDF Drukuj Email
wtorek, 02 listopada 2010 11:32

fot. J. Dziubiński

28 października 2010 roku grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Olecku pod opieką pana Kamila Szarneckiego wzięła udział w sprzątaniu zapomnianych mogił na cmentarzu komunalnym w Olecku.

W ciągu dwóch godzin młodzież zbierała i grabiła liście, porządkowała groby oraz zapaliła znicze. Akcja sprzątania grobów na oleckim cmentarzu była inicjatywą gimnazjalistów. Jakub Dziubiński, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, podsumowuje działanie: ?Jestem bardzo zadowolony z tej akcji. Uważam, że zrobiliśmy dużo dobrego. Mam wielką nadzieję, że uda nam się zorganizować więcej podobnych akcji z udziałem młodzieży. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy nam pomogli. A przede wszystkim dziękujemy Państwu Sosnowskim za okazaną pomoc i wsparcie przy tej akcji.? Zwyczaj porządkowania grobów jest staropolską tradycją, której podtrzymywanie  i kultywowanie nie powinno ograniczać się tylko do dbania o porządek na grobach swoich bliskich. Warto pamiętać o tych, o których nikt już nie pamięta.

W akcji sprzątania grobów brali udział:

Jakub Dziubiński kl. III c, Agnieszka Jankowska kl. III c, Maja Burba kl. III c, Ilona Kozłowska kl. I d, Tomasz Szejnoga kl. II a, Weronika Chodukiewicz kl. II a, Anna Surażyńska kl. II a, Kacper Bil kl. I a, Angelika Skoczek kl. II b, Ada Jańczuk kl. II b, Natalia Luberecka kl. I b, Weronika Jutkiewicz kl. Ib, Joanna Piekarska kl. II e, Emilia Ishizaka kl. I b, Agnieszka Kardasz kl. II e, Hubert Dłużniewski kl. II b

Wojciech Jegliński

Zmieniony: wtorek, 02 listopada 2010 23:28