KOMUNIKAT W SPRAWIE UDZIAŁU UCZNIÓW KLASY TRZECIEJ W I BADANIU DIAGNOSTYCZNYM PRZED EGZAMINEM GIMNAZJALNYM 2014 PDF Drukuj Email

Uprzejmie informuję, iż uczniowie klasy III w br. szkolnym w dniach 10, 11 i 12 grudnia 2013r. (wtorek, środa, czwartek) przystąpią do I próbnej diagnozy przed egzaminem gimnazjalnym w ramach akcji „Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem”.

Badanie będzie sprawdzało poziom opanowania przez uczniów wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego i zostanie przeprowadzone w warunkach zbliżonych do egzaminacyjnych według poniższego harmonogramu:

10 grudnia 2013r. (wtorek) godz. 9.00 – część humanistyczna:

- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania 60 minut)*

- z zakresu języka polskiego (czas trwania 90 minut)**

11 grudnia 2013r. (środa) godz. 9.00 – część matematyczno – przyrodnicza:

- z zakresu przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut)*

- z zakresu matematyki (czas trwania 90 minut)**

12 grudnia 2013r.(czwartek) godz. 9.00 – część z języka obcego nowożytnego: język angielski, niemiecki, rosyjski zadeklarowany przez rodzica (prawnego opiekuna) ucznia:

- na poziomie podstawowym - III.0 (czas trwania 60 minut)*

- na poziomie rozszerzonym - III.1  (czas trwania 60 minut)***

*dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem może zostać wydłużony o 20 minut

**dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem może zostać wydłużony o 45 minut

***dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem może zostać wydłużony o 30 minut

Przeprowadzenie I próbnej diagnozy spowoduje zmianę organizacji pracy szkoły w dniach: 10, 11 i 12 grudnia 2013r. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w tygodniowym planie zajęć zostaną podane w odrębnym komunikacie na tydzień przed badaniem.

Zachęcam Gimnazjalistów do zapoznania się z „Informacjami dla ucznia dotyczącymi przebiegu egzaminu 2014 zamieszczonymi w „Procedurach organizowania i przeprowadzania egzaminu w klasie trzeciej gimnazjum” na stronie internetowej OKE Łomża www.oke.lomza.pl,  samodzielnego doskonalenia swoich wiadomości i umiejętności poprzez rozwiązywanie przykładowych zestawów zadań egzaminacyjnych dla każdej części egzaminu znajdujących się na stronie www.cke.edu.pl i www.oke.lomza.pl oraz korzystania z dodatkowych  zadań i materiałów pomocniczych opracowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE).

Anna Dorota Siemiatycka