Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 września 2013 16:45

fot. E. Tokajuk, M. Mularczyk, T. Zubrycki

„Najważniejszy w każdym działaniu jest początek”. Te słowa warto przywołać w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, gdyż jest on w pewnym sensie początkiem i kontynuacją kolejnego etapu naszego życia. Wakacje już za nami, ale cieszymy się ze spotkania z przyjaciółmi oraz całą społecznością szkolną. Z pewnością wielu uczniom towarzyszą obawy przed podjęciem wysiłku w nowym roku szkolnym, ale mam nadzieję, że nie brakuje wam również woli i motywacji do zdobywania wiedzy, dobrych ocen, kształtowania własnej osobowości i rozwijania drzemiących w was umiejętności i pasji.

Początek września to również pamięć o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych trudnych latach i o bohaterach tamtych czasów, ale jednocześnie miejmy świadomość, że żyjemy w wolnej Polsce, za której oblicze i rozwój wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. Mądrze zatem wykorzystujmy nasz potencjał, bądźmy ciekawi świata, szanujmy różnorodność i kształćmy się, by dbać o przyszłość naszą i przyszłych pokoleń.

Społeczność Gimnazjum nr 2 „pragnie zmieniać świat” tak jak Mikołaj Kopernik, który już od pięciu lat patronuje naszej szkole. Ostatnie pięć lat od czasu nadania szkole imienia udowodniły, że „marzeniem można sięgać gwiazd”. Był to czas, w którym zrobiliśmy wielki krok naprzód, czas intensywnej pracy i wielu imponujących i satysfakcjonujących osiągnięć, czas, który rozbudził w nas apetyt na zdobywanie kolejnych sukcesów.

Kolejny rok przed nami, pobudzajmy zatem twórczego ducha naszej szkoły, by z pasją realizować założenia edukacji przyszłości.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Anna Dorota Siemiatycka

dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku