Otrzęsiny klas I PDF Drukuj Email
piątek, 15 października 2010 15:23

fot. W. Jegliński,  E. Tokajuk

Otrzęsiny czas zacząć!

Oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona społeczności szkolnej Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika podczas ceremonii otrzęsin odbyło się 13 października 2010 r.

Po czterech lekcjach w sali gimnastycznej zebrały się klasy pierwsze razem z wychowawcami, oczekując na rozpoczęcie uroczystości. Punktualnie o godzinie 12 organizatorzy tegorocznych otrzęsin ? uczniowie klasy IId

z wychowawczynią, panią Elżbietą Orlik ? Gogacz, zaprosili zebranych do wysłuchania powitania pani dyrektor Anny Doroty Siemiatyckiej, która przedstawiła skład jury. Zmagania uczestników otrzęsin mieli oceniać: nauczyciele - pani Dorota Włodarska i pan Wojciech Jegliński, przedstawiciel Rady Rodziców ? pani Wioletta Niewiarowska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego ? Angelika Skoczek i Adrianna Jańczuk. Pierwszoklasistów powitała również Aneta Wijas, uczennica klasy 2d, zachęcając ich do zdrowej rywalizacji i zabawy.

No i zaczęło się...

Pierwszym zadaniem uczestników była prezentacja zespołu. Klasa Ia przedstawiła się, parafrazując znany wiersz Jana Brzechwy, Ib wcieliła się w twórców i uczestników programu o gotowaniu i kuchniach świata, Ic zaśpiewała razem z wychowawczynią piosenkę. Po prezentacji klasy Id i Ie prowadzący ogłosili niezwykły pokaz mody, na który trzeba było przygotować kreację ?z papieru toaletowego. Na wykonanie jej zawodnicy mieli tylko 5 minut, ale i tak stroje były oryginalne i zdobyły aplauz publiczności. Następna konkurencja miała tajemniczą nazwę ? ?Mączne czułości?. Zadanie, które wywołało chyba najwięcej emocji uczestników i obserwatorów polegało na tym, że trzeba było w misce z mąką znaleźć trzy klucze. Było to bardzo trudne, bo szukać można było tylko ustami! Zmaganiom zawodników towarzyszył głośny doping publiczności, ale i dużo śmiechu.

Następnie klasy prezentowały swoje talenty aktorskie w krótkich scenkach oraz pokazały umiejętności plastyczne, tworząc portret wychowawcy.

W ostatniej konkurencji zawodnicy musieli rozpoznać po zapachu trzy substancje ? ocet, zmywacz do paznokci i olejek do ciasta.

W tym czasie jury pracowała, oceniając efekty zmagań i licząc punkty.

W trakcie oczekiwania na wyniki uczestnicy otrzęsin nie nudzili się dzięki pani Elżbiecie Orlik ? Gogacz, która zachęciła młodzież do tańca.

Wreszcie ogłoszono wyniki, pierwsze miejsce zajęła klasa Id, drugie ? Ib, trzecie ? Ic, czwarte ? Ie, piąte ? Ia. Wręczono puchary i dyplomy, a zwycięski zespół otrzymał prawo do zorganizowania i przeprowadzenia otrzęsin w następnym roku szkolnym. Wielkie brawa należą się również klasie IId, która z wychowawczynią, panią Elżbietą Orlik ? Gogacz, zaplanowała ciekawe konkurencje i zadbała o sprawny przebieg uroczystości.

Justyna Jeżewska

Zmieniony: niedziela, 17 października 2010 23:38