Wywiad z Marcinem Zawadzkim - absolwentem szkoły PDF Drukuj Email
czwartek, 14 października 2010 09:30

W ostatnim czasie miałem przyjemność przeprowadzić wywiad z moim kolegą z klasy, Marcinem ?Zawadą? Zawadzkim.  Dla przypomnienia, Marcin ma najwyższą średnią ocen w tym roku, oraz wiele sukcesów na swoim koncie ? konkursy przedmiotowe z matematyki, chemii, fizyki ,astronomii i geografii (laureat) i języku polskim (finalista).We wszystkich, jakich brał udział konkursach zajmował najwyższe miejsca. Oto relacja z naszej rozmowy.

H.P :  Jak wszyscy świetnie się orientują, wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jak podsumujesz te 3 lata spędzone w gimnazjum. Co Ci się podobało, a co nie ?

M.Z : Hmm? myślę, że ogólnie było OK. Podobał mi się pomysł pozostawienia mundurka szkolnego w takiej formie, jaka jest, dlatego, że podnosi to rangę szkoły i stwarza większe poczucie wspólnoty. Najgorsze jest chyba to, że nie ma w szkole szafek dla uczniów np. na korytarzach lub w szatni, aby można było zostawić część książek itp.

H.P : Wiemy, że masz naprawdę świetne wyniki w nauce. Możesz powiedzieć. ?jak ty to robisz??

M.Z : Po pierwsze nie uczę się wcale zbyt dużo, ale mam dobrą pamięć. Najważniejsze to uczyć się regularnie do sprawdzianów, a nie zostawiać wszystkiego na koniec roku. Po za tym przed sprawdzianem, konkursem warto robić notatki. W ten sposób szybciej zapamiętuje się informacje.

H.P : Mógłbyś opowiedzieć o Swoich zainteresowaniach ?

M.Z : Interesują mnie różne nowinki techniczne, komputery, dobre książki oraz  jazda na rowerze.

H.P : Gdybyś miał wybór, do jakiego miejsca na świecie chciałbyś się udać ?

M.Z : Na świecie jest wiele ciekawych miejsc. Każde jest niepowtarzalne ma swoje uroki i jest warte zainteresowania. Wybór jednego miejsca jest bardzo trudny, jednak myślę,  że byłaby to Japonia - kraj w którym nowoczesność i postęp techniczny graniczą z naturą i tradycją.

H.P : Ulubiony sport, muzyka, film?

M.Z : Co do muzyki, nie mam ulubionego gatunku ? słucham prawie wszystkiego, myślę, że w zależności od humoru. Co do sportu to najlepiej lubię grać w siatkówkę oraz biegać. W telewizji zbytnio sportu nie oglądam, może czasami piłkę nożną lub ręczną czy skoki narciarskie. Jeśli chodzi o film to najbardziej lubię komedie oraz horrory.

H.P :  Jak myślisz, jak można uatrakcyjnić szkołę ?

M.Z : Można uatrakcyjnić ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz lepiej rozbudować zaplecze naukowe np. utworzyć pracownię fizyczną, czy rozwinąć chemiczną. Myślę, że również dobrym pomysłem byłoby pozwolenie na korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie przerw.

H.P : Dzięki za rozmowę.

M.Z : Ja również dziękuję.

Wywiad przeprowadził Hubert Puchalski

Zmieniony: czwartek, 14 października 2010 14:35