Edukacja ekologiczna w praktyce PDF Drukuj Email
czwartek, 23 września 2010 08:24

fot. K. Gajdemska

W środę 22 września 2010 roku nasza szkoła włączyła się w akcję ?Sprzątanie świata?. Jest to ogólnoświatowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają w miejscach do tego nie przeznaczonych. Jej celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej mieszkańców naszej planety. Akcja ta wywodzi się z Australii, gdzie w roku 1989 po raz pierwszy mieszkańcy Sydney sprzątali port. Aktualnie 130 państw bierze w niej udział, w tym Polska. Inicjatorką przystąpienia Polski do ?Sprzątania świata? w roku 1994 była pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, wybitna działaczka ekologiczna, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Uczniowie klasy I c pod opieką wychowawców pani Karoliny Gajdemskiej i pani Doroty Gorlo-Szczecina oczyszczali rejon Łęgowa i Jeziora Sedraneckiego. Przebieg akcji wspierał pan Piotr Wydra - leśniczy z Nadleśnictwa Olecko. Rękawice, worki i transport zapewnił Urząd Miejski w Olecku. Po zakończeniu sprzątania na gimnazjalistów czekało ognisko i kiełbaski.

Jesteśmy przekonani, iż uczestnicy sprzątania Ziemi Oleckiej będą skutecznie wcielać w swoim środowisku postawy proekologiczne.

W. Jegliński

Zmieniony: czwartek, 14 października 2010 14:10