SPOTKANIE Z RODZICAMI 20 LISTOPADA 2013r. „WIECZÓR WĘGIERSKI CZ. II”

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I – III do udziału w spotkaniach z wychowawcami oraz nauczycielami poszczególnych zajęć edukacyjnych w ramach tzw. „Otwartej środy”, które odbędą się 20 listopada 2013r. (środa) w godz. 17.00 - 18.00 w salach lekcyjnych. Atrakcją towarzyszącą spotkaniom będzie kontynuacja zadań projektowych pn. „Wieczór węgierski cz. II” realizowanych w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius Partnerski Projekt Szkół „Poznawanie Naszego Światowego Dziedzictwa”, podczas którego uczniowie gimnazjum zaprezentują wybrane aspekty kultury węgierskiej.

Program spotkania:

1. 17.00 - 17.30 Spotkania z wychowawcami i asystentami w salach lekcyjnych. Wiodącym tematem spotkań będzie przedstawienie sytuacji dydaktyczno – wychowawczej ucznia;

2. 17.30 - 18.00 Cykl spotkań z zakresu profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałania uzależnieniom skierowany do rodziców uczniów niżej wymienionych oddziałów:

1) 1a i 3a (oddziały sportowe) „Racjonalne odżywianie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym” - prowadząca Emilia Naruszewicz, pracownik promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olecku. Zadanie realizowane w ramach projektu „Trzymaj formę” – sala 204,

2) 2a, 2d i 2e „Wychowanie bez porażek – czy to możliwe? O konfliktach w okresie burzowym” - prowadząca Beata Prześniak, pedagog szkolny – sala 105,

3) 1d i 3e – „Używki – co każdy z rodziców powinien wiedzieć? Profilaktyka domowa. Substancje psychoaktywne i wzmacniające (tzw. energetyki)” - prowadząca Dorota Gorlo – Szczecina, pedagog szkolny, terapeuta – sala 205.

Po spotkaniach proponujemy Państwu indywidualne konsultacje z  nauczycielami poszczególnych zajęć edukacyjnych.

3. od 17.30 „Wieczór węgierski cz. II” – m. in. degustacja potraw kuchni węgierskiej. Działanie upowszechniające kulturę Węgier w ramach Partnerskiego Projektu Szkół „Poznajemy Nasze Światowe Dziedzictwo”.

4. 18.00 Spotkanie skierowane do rodziców uczniów korzystających z dowozu do szkoły – prowadząca Anna Siemiatycka, dyrektor - sala 110

W imieniu społeczności gimnazjalnej

Anna Dorota Siemiatycka, dyrektor